Instalki.pl » Aktualności » Internet » Masz iPhone X? W tym banku zalogujesz się za pomocą Face ID
Poniedziałek, 18 Grudzień 2017 12:25, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Face ID
Nowa platforma i spore udogodnienia dla klientów.

Alior Bank zaprosił klientów do korzystania z nowej bankowości internetowej i mobilnej. Systemy zostały udostępnione wszystkim klientom indywidualnym banku oraz osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą czy korzystającym z usług biura maklerskiego.

Bank udostępniał nowe wersje systemów bankowości internetowej i mobilnej etapami. Ostatnia grupa klientów została zaproszona w grudniu br. Jednocześnie klienci mogą korzystać z dotychczasowych wersji systemów. Aplikacja mobilna dostępna będzie do końca pierwszego kwartału przyszłego roku, a system bankowości internetowej do końca drugiego kwartału 2018 r.

Alior Bank udostępnił nową bankowość internetową i mobilną

Klienci doceniają prosty sposób logowania do nowej aplikacji mobilnej. W przypadku telefonów z systemem iOS użytkownicy mogą korzystać z technologii biometrycznej Touch ID, czyli logować się przykładając palec do czytnika linii papilarnych. Posiadacze telefonów iPhone X – jako jedni z pierwszych w Polsce – mogą już teraz logować się również za pomocą Face ID, czyli identyfikacji biometrycznej twarzy. Z kolei użytkownicy telefonów z systemem Android korzystają z kodu PIN.

W aplikacji mobilnej bank położył szczególny nacisk na udostępnienie różnych typów płatności. Dzięki funkcji płatności zbliżeniowych HCE użytkownicy mogą wykorzystać swój telefon jako elektroniczny portfel zastępujący kartę płatniczą. Wystarczy wybudzić urządzenie, zbliżyć je do terminala w sklepie i płatność zostanie zrealizowana. W przypadku zakupów o wartości powyżej 50 zł niezbędne jest dodatkowe potwierdzenie transakcji PIN-em, tym samym, który służy do tradycyjnych transakcji daną kartą.

Klienci mają do dyspozycji także skanowanie faktur, które pozwala opłacać rachunki w kilka sekund. Wystarczy sfotografować dokument telefonem, aplikacja odczyta dane i samodzielnie wypełni formularz przelewu. Alior Bank wykorzystuje do skanowania technologię OCR, dzięki czemu można opłacać wszystkie typy faktur i rachunków, a nie wyłącznie te które posiadają specjalny kod (QR).

Użytkownicy aplikacji mobilnej, korzystający z usługi BLIK, mogą wysyłać natychmiastowe przelewy bez konieczności podawania numeru rachunku bankowego odbiorcy. Wystarczy, że skorzystają z opcji przelewu na telefon, podając numer telefonu komórkowego odbiorcy, kwotę oraz zatwierdzając przelew. Jeśli odbiorca także jest zarejestrowany w usłudze BLIK, otrzyma środki natychmiast.

Więcej informacji o nowej bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku znaleźć można na tej stronie.

Źródło: Alior Bank