Instalki.pl » Aktualności » Internet » Sklep sprzedający sprzęt RTV i AGD okazał się oszustwem. Policja poszukuje poszkodowanych
Wtorek, 18 Lipiec 2017 15:45, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Zakupy internet
Oszuści nielegalne wykorzystali dane istniejącego sklepu.

Zakupy sprzętu elektronicznego w internecie stały się dla wielu codziennością ale najnowszy przypadek udowadnia, że ciągle trzeba mieć się na baczności.

Sprawa zaczęła się jeszcze w połowie czerwca br. od zawiadomienia właścicielki sklepu. Okazuje się, że prowadzi ona sklep stacjonarny ze sprzętem RTV i AGD w Rzeszowie. Do sklepu zaczęli zgłaszać się klienci żądając wywiązania się z umów zawartych w sklepie internetowym pod adresem incomp.pl. Sklep z Rzeszowa nie prowadzi sprzedaży internetowej dlatego sprawa trafiła do organów ścigania.

Policjanci poszukują osób, które zostały oszukane dokonując zakupów sprzętu RTV i AGD za pośrednictwem wspomnianej strony internetowej.

Obecnie nie wiadomo ile osób padło ofiarą oszustwa. Do tej pory policjanci przyjęli zawiadomienia od kilku osób z terenu Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Szereg osób zostało również oszukanych na terenie kraju.

Aktualnie witryna incomp.pl jest nieosiągalna. Jeżeli dokonałeś zakupów w tym sklepie koniecznie zgłoś się na policję. Do zgłoszenia niezbędne będzie potwierdzenie przelewu oraz zapis korespondencji.

Źródło: KMP Rzeszów