Instalki.pl » Aktualności » Internet » Microsoft publikuje wyniki finansowe. Smartfony w opłakanym stanie
Piątek, 28 Kwiecień 2017 14:02, Wpisany przez Wojtek Onyśków
microsoft logo
Firma skupia się na innych segmentach swojej działalności.

Microsoft opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku. Przychody firmy wyniosły 23,6 mld dolarów, co przełożyło się na zysk netto na poziomie 5,7 mld dolarów.

Ciekawie prezentują się wyniki z poszczególnych segmentów działalności. Spory wzrost przychodów, bo aż o 93%, zanotowało Azure. Nieźle poradził sobie także Office 365, ze wzrostem na poziomie 45%. Liczba subskrybentów tej usługi wynosi już 26,2 mln. Kwartał wcześniej było to 24,9 mln.

Z drugiej strony mamy spadki przychodów między innymi w dziale urządzeń Surface. Segment ten poradził sobie o 26% gorzej, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Powodem tego stanu rzeczy jest silna konkurencja cenowa i brak nowości w ofercie Microsoftu.

Tragicznie, choć bez niespodzianek, wypadł dział smartfonów. Wygenerował zaledwie 730 mln przychodów, co ewidentnie wskazuje, że gigant z Redmond odpuścił sobie ten rynek.

Nieco lepiej, niż rok temu, wypadł segment gamingowy, notując wzrost na poziomie 4%. Liczba użytkowników Xbox Live zwiększyła się o 13%.

Źródło: Neowin