Instalki.pl » Aktualności » Internet » Najstarsze torrenty są już nastolatkami. Mają po 13 lat
Poniedziałek, 27 Marzec 2017 10:22, Wpisany przez Wojtek Onyśków
the pirate bay
Przez cały ten czas są podtrzymywane.

Prawdopodobnie najstarszy torrent na świecie ukończył już 13 lat. Został utworzony dokładnie 25 marca 2004 roku i od tamtej pory ciągle jest udostępniany przynajmniej przez jedną osobę.

Wspomnianym torrentem jest drugi odcinek drugiego sezonu High Chaparall. Na liście najstarszych i wciąż podtrzymywanych torrentów znalazł się także film School of Rock, muzyka Gyllene Tider, Prince of Persia w wersji na Xboksa 360 czy pierwszy sezon serialu Oz.

Najstarsze torrenty są oczywiście dostępne w witrynie The Pirate Bay. Ich wiek został dostrzeżony przez niektórych użytkowników, którzy zapowiadają, że dorzucą je do swojej listy i będą udostępniać, by nie zniknęły wraz z czasem.

najstarsze-torrentyLista najstarszych i wciąż działających torrentów w The Pirate Bay

Co ciekawe, takich torrentów jest całkiem sporo. Serwis TorrentFreak podaje, że z 60 tys. opublikowanych w 2004 roku w Zatoce Piratów torrentów aktywnych jest aż 3 tys.

Kultowy już status torrenta z High Chaparall z pewnością przyczyni się do tego, że przetrwa on przez kilka kolejnych lat, a może nawet „dożyje” pełnoletności.

Źródło: Torrent Freak