Instalki.pl » Aktualności » Internet » Xbox Live ma już 55 mln użytkowników miesięcznie. Microsoft publikuje wyniki finansowe
Piątek, 27 Styczeń 2017 11:15, Wpisany przez Wojtek Onyśków
microsoft
Sekcja smartfonów jest już praktycznie niewidoczna.

Microsoft opublikował najnowsze wyniki finansowe za ostatni kwartał ubiegłego roku. Przychody firmy wyniosły 24,1 mld dolarów, a zysk netto aż 5,2 mld dolarów.

Firma chwali się, że był to kolejny udany kwartał dla usług sieciowych. Przychody z Microsoft Azure wzrosły o 93% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Największy spadek zanotowała sekcja smartfonów - aż 81%. Wygenerowała zaledwie 200 mln dolarów przychodu. To mało, w porównaniu z 878 mln dolarów rok temu i 2,28 mld dolarów dwa lata temu. Microsoft nie kryje jednak, że odpuścił ten segment rynku.

Sekcja gamingowa również zanotowała 3-procentowy spadek przychodów. Microsoft wyjaśnia, że miało to związek ze słabszą sprzedażą konsol Xbox. Jednocześnie zapewnił, że oprogramowanie (czyli w tym przypadku gry) zanotowało wzrost. Gigant z Redmond posiada już 55 milionów aktywnych użytkowników usługi Xbox Live miesięcznie.

Źródło: The Verge