Instalki.pl » Aktualności » Internet » Doradca Putina chce zakazać Windowsa i opodatkować Apple
Środa, 10 Luty 2016 12:56, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows hardware
German Klimenko dzieli się swoimi pomysłami.

German Klimenko, doradca Władimira Putina do spraw internetu, ma swoją wizję odnośnie dużych, zagranicznych korporacji, takich jak Microsoft, Google czy Apple.

W jednym z wywiadów Klimenko przyznał, że zarówno Google, jak i Apple powinny płacić wyższy podatek na terenie Rosji. „Jeżeli kupujesz aplikację z Google Play lub App Store gdziekolwiek w Europie, naliczany jest podatek VAT, ale nie w naszej republice bananowej” - wyjaśnia.

Klimenko wskazuje, że tego typu płatności powinny być opodatkowane na poziomie 18%. Jeżeli regulacje wejdą w życie, Apple i Google muszą się przygotować na spadek przychodów.

O ile opodatkowanie wspomnianych usług nie jest w zasadzie niczym dziwnym, kontrowersje pojawiają się w przypadku Microsoftu. Klimenko chce bowiem zakazać Windowsa na komputerach rządowych.

Doradca Putina wskazuje, że jest to następstwo wycofania się Microsoftu z prowadzenia swojego biznesu na Krymie, po aneksji półwyspu przez Rosję. Rosyjska administracja będzie zatem musiała przesiąść się na Linuksa, o ile sugestie Klimenki zostaną wcielone w życie.

Źródło: Network World