Instalki.pl » Aktualności » Internet » Netflix oficjalnie w Polsce. Start z ubogą ofertą
Środa, 06 Styczeń 2016 21:09, Wpisany przez Mateusz Ponikowski

Netflix w Polsce

Netflix uruchomił swoje usługi w ponad 130 nowych krajach, również w Polsce.

Podczas keynote na CES 2016, Reed Hastings, współzałożyciel i dyrektor generalny Netflix, ogłosił dostępność usługi telewizji internetowej na nowych rynkach. Od teraz również użytkownicy z Polski będą mogli cieszy się dostępem do bogatej biblioteki filmów i programów telewizyjnych dostępnych w formie streamingu.

Netflix niestety nie przygotował specjalnej wersji swojego serwisu w języku polskim więc osoby korzystające z oferty giganta muszą pogodzić się z obsługą anglojęzycznego interfejsu zarówno w przeglądarce jak i na urządzeniach mobilnych. W momencie startu oferta jest mocno ograniczona, a ilość materiałów z polskimi napisami czy dubbingiem nie powala.

Aby oglądać filmy bez ograniczeń trzeba wybrać jeden z planów abonamentowych, najtańszy za 7.99 euro, najdroższy za 11.99. Warto zauważyć, że w planie Standard istnieje możliwość oglądania materiałów z dwóch urządzeń jednocześnie, a w planie Premium aż z czterech. Materiały w jakości Ultra HD znajdziemy tylko w najdroższym abonamencie, z kolei w najtańszym nie otrzymamy nawet wysłużonego już HD.

Plany abonamentowe Netflix

Plany abonamentowe Netflix


Osoby chcące przetestować Netflix'a mogą skorzystać z miesięcznego okresu próbnego. Do aktywacji konta wymagane jest podanie danych karty kredytowej bądź PayPal. Opłata zostanie pobrana po pierwszym miesiącu, należy więc przed upływem tego czasu zrezygnować z usługi.

Jak działa Netflix? To popularna i działająca od 2007 roku usługa VOD pozwalająca na oglądanie filmów przez Internet. Wybrany materiał można odtwarzać bezpośrednio w przeglądarce internetowej, na smartfonie i tablecie czy Smart TV.

Z usług Netflix korzysta aktualnie około 70 milionów użytkowników z całego świata. W tym roku firma zamierza wydać 31 nowych seriali, filmów fabularnych i dokumentalnych.

Oferta dostępna jest pod adresem: https://www.netflix.com/pl/.

Według informacji opublikowanych przez portal IGN, w ciągu kilku dni interfejs Netflix'a będzie dostępny w języku polskim. Pełna lista filmów i programów z polskimi napisami będzie dostępna pod tym adresem.

Źródło: Netflix