Instalki.pl » Aktualności » Internet » Microsoft dostarczy internet do 500 tys. indyjskich wsi
Poniedziałek, 28 Wrzesień 2015 10:16, Wpisany przez Maciej Dobrowolski
Microsoft
Ostatnio pisaliśmy o tym, że Bill Gates oraz Mark Zuckerberg oficjalnie postawili sobie za cel, aby wszyscy ludzie na świecie, mieli do 2020 roku dostęp do sieci. Teraz Microsoft przedstawił plany, aby dostarczyć tani internet do ok. 500 tys. wsi w Indiach.

Podczas uroczystej kolacji na cześć premiera Indii Narendra Modiego, w trakcie jego ostatniej wizyty w USA, Satya Nadella CEO Microsoftu oficjalnie ogłosił, iż jego firma zobowiązuje się pomóc w procesie cyfryzacji peryferyjnych regionów w Indiach. Amerykański gigant zamierza dostarczać tani radiowy internet do ok. 500 tys. wsi, które rozsiane są po całym kraju.

Warto podkreślić, iż obecnie w Indiach mieszka ponad 1,2 mld ludzi. 70 proc. ludności tego drugiego najbardziej zaludnionego państwa świata, zamieszkuje około 640 tys. niewielkich miejscowości na prowincji. Jeżeli projekt Microsoftu okaże się sukcesem, wiele osób nie mających obecnie dostępu do sieci będzie mogło korzystać z dobrodziejstw internetu. Wedle przedstawicieli giganta z Redmond będzie to duży skok cywilizacyjny dla wielu regionów Indii, co przełoży się na większą kreatywność mieszkańców oraz potencjalny wzrost gospodarczy.

Nie da się ukryć, że Indie są coraz ważniejszym graczem na globalnym rynku. Przedstawiony przez Microsoft pomysł nie jest pierwszym tego typu. Już wcześniej podobne plany zapowiedział Google, który zobowiązał się dostarczać publiczne Wi-Fi do 400 dworców kolejowych w Indiach. Jeśli Microsoft zrealizuje swój ambitny plan, internet zyska miliony kolejnych użytkowników.

Źródło/Zdjęcie: The Next Web