Instalki.pl » Aktualności » Internet » Intel zapowiada rozwój technologii RealSense. Kamerki będą widziały jeszcze więcej?
Środa, 19 Sierpień 2015 14:09, Wpisany przez Wojtek Onyśków
idf 2015
Podczas Intel Developer Forum CEO Intela przedstawił nowe produkty i rozwiązania, w skład których wchodzi m.in. technologia RealSense czy Intel Optane. Ta pierwsza ma się w niedługim czasie pojawić na dużej ilości urządzeń, dzięki czemu zwiększą się możliwości naszych komputerów.

Intel RealSense to technologia wykorzystywana w kamerkach internetowych. Nie są to jednak zwykłe urządzenia. Podobnie jak Kinect, potrafią widzieć i rozpoznawać głębię, dzięki czemu idealnie nadają się do wykrywania postaci, gestów itp. Dotychczas rozwiązanie to było wykorzystywane w małej ilości urządzeń, jednak Brian Krzanich - szef Intela, zapewnia, że w najbliższym czasie czeka nas ekspansja.

Intel RealSense zostanie udostępniony dla większej ilości platform. Otworzy to spore możliwości przed twórcami sprzętu i oprogramowania. Oprócz systemów Windows i Android, z możliwości czujników głębi korzystać będą mogli deweloperzy tworzący produkty na Mac OS X, ROS, Linux, Scratch, Unity, XSplit, OBS, Structure, SDK, OSV, Unreal Engine 4, a nawet Project Tango od Google. Swoje urządzenia oparte na RealSense już teraz zapowiedziały takie firmy, jak Razer, XSplit i Savioke.

Podczas otwarcia konferencji zaprezentowana została również technologia Intel Optane. Jest ona oparta na nieulotnej pamięci 3D Xpoint połączonej z zaawansowanym kontrolerem pamięci oraz interfejsem sprzętowym i programowym. Dzięki temu uwolniona zostanie wysoka wydajność pamięci masowych. Pierwsze dyski SSD Intela oparte na tej technologii mają zadebiutować na początku 2016 roku.

Kilka minut otrzymała również platforma Intel Curie, przeznaczona przede wszystkim do urządzeń wereable. Intel udostępnił zupełnie nowe oprogramowanie - to zestaw narzędzi deweloperskich, które ułatwią tworzenie nowych rozwiązań.

Intel Curie doczeka się także własnego show w telewizji. America's Greatest Makers, bo tak się będzie nazywać program, przedstawi kulisy deweloperów tworzących urządzenia wereable. Ten, kto stworzy najbardziej innowacyjny gadżet oparty na Intel Curie, wygra milion dolarów.

Źródło: Intel