Instalki.pl » Aktualności » Internet » Walczyli z piractwem. Przez pomyłkę skasowali własny materiał
Wtorek, 11 Sierpień 2015 10:56, Wpisany przez Wojtek Onyśków
pixels-movie
Pixels to średnio udana komedia, która bazuje na tematyce gier komputerowych. Film trafił już na ekrany kin i zebrał mieszane opinie. Jednocześnie w internecie rozpoczęła się duża kampania antypiracka, mająca na celu usunięcie wszystkich nielegalnych materiałów dotyczących wspomnianego filmu. Rykoszetem dostali praktycznie wszyscy - także twórcy Pixels.

Columbia Pictures, czyli wytwórnia stojąca za filmem Pixels, postanowiła skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy, która miała zadbać, by wszystkie nielegalne materiały związane z Pikselami zniknęły z sieci. Tak też uczyniono.

Na pierwszy ogień poszedł serwis Vimeo. Pracownicy firmy przygotowali szereg linków, a następnie wymuszali na właścicielach portalu ich usunięcie. Problem w tym, że materiały w większości nie dotyczyły filmu Pixels. Usunięty został np. materiał o tej samej nazwie, który na Vimeo znajdował się od... 2006 roku. Oczywiście wideo nie miało żadnego związku z „hitem” z Adamem Sandlerem w roli głównej. Jak tłumaczą oryginalni właściciele - „film został stworzony przez cypryjskiego filmowca, który wykorzystał własne zdjęcia, dźwięki oraz muzykę”.

W podobny sposób z serwisu Vimeo zniknęło kilka innych autorskich produkcji, które zawierały w swojej nazwie człon „Pixels”. Jakby tego było mało, nadgorliwa agencja walcząca z piractwem zgłosiła do usunięcia... oficjalny trailer filmu Pixels, opublikowany przez Columbia Pictures.

Na szczęście bałagan został już posprzątany, a większość materiałów niezależnych twórców przywrócona do serwisu. Cała sytuacja pokazuje jednak, w jak nielogiczny sposób wytwórnie filmowe próbują walczyć z piractwem.

Źródło: Torrent Freak