Instalki.pl » Aktualności » Internet » DirectX 12 umożliwi łączenie kart Nvidii i AMD na jednym komputerze?
Niedziela, 01 Marzec 2015 19:48, Wpisany przez Łukasz Bernacki

directx12newlogo470123

Kilka dni temu przedstawialiśmy obecną sytuację na rynku kart graficznych. Choć większość udziałów na rynku należy do Nvidii, to nie brakuje również zwolenników rozwiązań proponowanych przez AMD. A co byście powiedzieli na możliwość połączenia dwóch kart graficznych od obu producentów na jednym komputerze? Najnowsze przecieki sugerują, że wraz z premierą DirectX 12 takie działania będą możliwe.

Informacje te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez Microsoft, jednak według informacji ujawnionych przez TomsHardware, DirectX 12 zawierać będzie rewolucyjne API, umożliwiające połączenie kart od AMD i Nvidii na jednym komputerze. Dotychczas takie kombinacje możliwe były w obrębie wyłącznie dwóch kart jednego producenta. W założeniach jedna z kart pełniłaby rolę tej głównej, natomiast druga służyłaby do zwiększania wydajności w grach. Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to łączenie kart graficznych będzie możliwe wraz z premierą pełnej wersji systemu Windows 10.

Czy powyższe doniesienia okażą się prawdziwe? Niewykluczone, że oficjalną odpowiedź otrzymamy już jutro na rozpoczynających się targach Game Developers Conference. Z pewnością nie zabraknie także innych informacji skierowanych do graczy – m.in. szczegółów dotyczących aplikacji Xbox oraz wspólnej gry z użytkownikami konsoli Xbox One na PC.

Źródło: TomsHardware