Instalki.pl » Aktualności » Internet » Ujawniono Surface Hub oraz Windows Holographic wraz z HoloLens VR
Środa, 21 Styczeń 2015 23:19, Wpisany przez Łukasz Bernacki

hololens470

Ostatnia część dzisiejszej konferencji Microsoftu koncentrowała się na dwóch nowych urządzeniach, które pokazują, że Microsoft ma jeszcze sporo do powiedzenia w sektorze nowych urządzeń. Poznajcie Surface Hub, a także Windows Holographic wraz z HoloLens VR.

Surface Hub to gigantyczny ekran stworzony przez Microsoft, pracujący na systemie Windows 10. W założeniach przypomina po prostu duży tablet, jednak skierowany jest przede wszystkim do klientów korporacyjnych, jako innowacyjne narzędzie do prezentacji czy prowadzenia konferencji biznesowych online. Zaprezentowane urządzenie miało aż 84-cale i można na nim było pisać flamastrem jak na zwykłej tablicy. Również w tym przypadku nie zabraknie integracji z kluczowymi produktami Microsoftu – pakietem Office czy komunikatorem Skype. Wszystkie notatki można na bieżąco udostępniać osobom, z którymi prowadzimy konferencje, a także zapisywać w chmurze. Na dziś nie ujawniono ceny urządzenia. Nie wiadomo również, czy będzie to jedyna rozdzielczość ekranu, jednak możliwe, że firma z Redmond wprowadzi kilka modeli.


Kolejnym zaskoczeniem było zupełnie nowe podejście do rzeczywistości wirtualnej. Po raz pierwszy zaprezentowano narzędzie o nazwie Windows Holographic, które umożliwi generowanie hologramów, z którymi będzie można wchodzić w interakcję. Narzędzie współpracować będzie z dołączonym headsetem o nazwie HoloLens, który wygeneruje nową rzeczywistość wirtualną. W trakcie pokazu podkreślano, że Windows Holographic to narzędzie pracujące na systemie Windows 10, które będzie otwarte na zewnętrznych deweloperów pracujących nad podobnymi rozwiązaniami (wymieniono m.in. Oculus).


Warto dodać, że nowe urządzenie będzie nie tylko bezprzewodowe, lecz również nie będzie wymagało podłączenia do PC lub innych urządzeń mobilnych. Microsoft zadbał również o specjalne oprogramowanie o nazwie HoloStudio – to nic innego, jak dołączane do pakietu narzędzia, pozwalające tworzyć własne hologramy. Pokaz dał do zrozumienia, że w poszczególnych funkcjach szybko odnajdą się początkujący użytkownicy, choć nie zabraknie również zaawansowanych opcji kreowania dla profesjonalistów. Co ciekawe, stworzony hologram będzie można wydrukować przy użyciu drukarki 3d!. Data premiery oraz cena urządzenia nie zostały ujawnione.


Źródło: Microsoft