Instalki.pl » Aktualności » Internet » Sprawdź, jak wygląda Share Play i nowe funkcje na PlayStation 4 (wideo)
Poniedziałek, 27 Październik 2014 21:54, Wpisany przez Łukasz Bernacki

masamune

W piątek opublikowaliśmy pełną listę zmian, jaka pojawi się wraz z aktualizacją 2.0 dla konsoli PlayStation 4. Nie ulega wątpliwości, że nadchodzące zmiany w postaci funkcji Share Play, odtwarzania muzyki w formacie MP3 czy bezpośredniego wysyłania rozgrywki z konsoli na YouTube, może przekonać grono nowych klientów do zakupu sprzętu. Sony nie zwalnia tempa i publikuje nowe materiały wideo, przedstawiające zmiany w akcji.

Na początek warto przedstawić usługę Share Play, umożliwiającą udostępnianie rozgrywki innym graczom, bez konieczności posiadania przez nich własnej kopii gry. Obsługa sprowadzona została do minimum. W trakcie gry wciskamy na kontrolerze przycisk Share i przechodzimy do znanego menu, gdzie dotychczas mogliśmy podesłać materiały wideo lub zdjęcia do znajomych bądź serwisy Facebook czy Twitter. Tutaj, wraz z aktualizacją, pojawi się nowa funkcja o nazwie Start Share Play. Wybierając tę funkcję pojawiają się 3 tryby: Watch - znajomy ogląda naszą grę, Take Control – znajomy przejmuje kontrolę nad grą, Join You – znajomy dołącza się do naszej gry i możemy bawić się w trybie kooperacji, a nawet – jak to pokazano na przykładzie gry Fifa 15 – rozegrać pojedynek przeciwko sobie.


Poniżej dodatkowo przedstawiamy dwa materiały wideo, na których dokładnie przedstawiono wszystkie omawiane wcześniej zmiany. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. błyskawiczna publikacja materiałów na YouTube – odbywać się będzie z tej samej zakładki, co w przypadku dzielenia się klipami na Facebooku – przycisk Share, następnie Upload Video i wybieramy odpowiedni serwis społecznościowy.Przypominamy, że aktualizacja 2.0 dla PlayStation 4 zadebiutuje już jutro.

Źródło: PlayStation