Instalki.pl » Aktualności » Internet » PlayStation 4 umożliwi zagranie w grę bez posiadania własnej kopii!
Środa, 13 Sierpień 2014 14:24, Wpisany przez Łukasz Bernacki

ps4_official

Jeszcze przed premierą konsoli PlayStation 4, Sony obiecywało dwie innowacyjne funkcje dla graczy. Pierwszą z nich było granie w chmurze, które właśnie weszło w fazę beta za sprawą usługi PlayStation Now. Kolejną zapowiedzią była funkcja Share Play, która w końcu została potwierdzona na targach Gamescom.

Share Play to innowacyjna funkcja przeznaczona dla konsoli PlayStation 4. Umożliwia zaproszenie znajomego do gry, a dokładniej oddanie mu kontrolera. W jakim celu? Jeśli przykładowo mamy problem z przejściem danego fragmentu gry, to możemy zaprosić kolegę, który przejmie zdalnie na jakiś czas kontrolę nad naszą grą i pomoże np. zabić trudnego bossa czy rozwikłać skomplikowaną zagadkę. Największym plusem Share Play jest jednak fakt, że osoba dołączająca do zabawy wcale nie musi posiadać swojej kopii gry – czy to w wersji pudełkowej, czy też cyfrowej. Nie zostało to wprawdzie potwierdzone, ale prawdopodobnie dołączająca osoba nie zdobędzie danego trofeum, które w tym przypadku zostanie zaliczone na konto posiadacza gry.

Share Play już teraz jawi się jako funkcja o znacznie szerszym zastosowaniu. W założeniach twórców chodzi tu o pomoc znajomemu w zabawie. Równie dobrze dzięki niej można na prośbę znajomego przetestować grę przed zakupem, bez konieczności jej pożyczania. Omawiana funkcja pojawi się wraz z aktualizacją 2.0 dla konsoli PlayStation 4 i będzie dostępna dla subskrybentów PlayStation Plus. Na ogłoszenie dokładnej daty premiery musimy jednak jeszcze poczekać.

Źródło: Gamescom