Instalki.pl » Aktualności » Internet » Facebook kupuje WhatsApp
Czwartek, 20 Luty 2014 08:34, Wpisany przez Wojtek Onyśków

whats app

WhatsApp to obecnie jeden z najbardziej popularnych komunikatorów społecznościowych na platformach mobilnych, a swoim zasięgiem pokrywa aż 450 milionów użytkowników z całego świata. Z tego też względu był jednym z największych konkurentów dla Facebook Messengera. Był, ponieważ właśnie został kupiony przez firmę Marka Zuckerberga.

Kwota transakcji opiewa na rekordową sumę 16 miliardów dolarów, z czego 4 miliardy zostaną przelane w gotówce, a reszta, czyli 12 miliardów dolarów stanowić będą akcje Facebooka. Umowa zakłada również dodatkowe 3 miliardy w akcjach zastrzeżonych - w ten sposób Zuckerberg chce zatrzymać założycieli WhatsApp i pracowników firmy przez następne cztery lata.

Facebook zakupił właśnie aplikację za rekordową sumę. Za te same pieniądze można by kupić 16 Instagramów, dwie Nokie lub siedem Motoroli (biorąc pod uwagę kwoty przejęcia tych firm).

Jednocześnie w informacji prasowej Facebook zapewnia, że nie zamierza łączyć WhatsApp z Facebook Messengerem. Mark Zuckerberg chce pozostawić na rynku markę WhatsApp. Aktualnie nie wiadomo jednak, w jaki sposób aplikacja się zmieni. Bo to, że się zmieni, jest raczej oczywiste.

Źródło: Facebook