Instalki.pl » Aktualności » Internet » Xbox One i PlayStation 4: wyjaśnienie systemu nagrywania rozgrywki
Czwartek, 25 Lipiec 2013 17:21, Wpisany przez Łukasz Bernacki

XoPS4vs470

W połowie lipca mogliśmy zobaczyć, jak w praktyce prezentuje się nagrywanie filmików z gry na konsoli PlayStation 4. Wiadomo już, że będzie można błyskawicznie wykonać tę operację przy użyciu przycisku Share, umiejscowionym na kontrolerze. Dotychczas jednak nie potwierdzono, ile czasu maksymalnie może trwać takie nagranie. Wszystko przez niejasności tłumaczy brytyjskiego Eurogamera. Sprawa jednak została w końcu wyjaśniona, a przy okazji poznaliśmy odpowiedź ze strony Microsoftu.

Jakiś czas temu Eurogamer poinformował o możliwości nagrywania do 7 minut gry. Okazało się jednak, że chodziło o słowo "several", wypowiedziane przez Neila Browna w jednym z wywiadów. Rzecznik prasowy SCEE oficjalnie potwierdził, że PlayStation 4 umożliwi nagrywanie do 15 minut materiałów, a następnie błyskawiczną publikację w serwisach społecznościowych poprzez Ustream. Co na to firma z Redmond?


Również w przypadku konsoli Xbox One potwierdzono funkcję nagrywania gameplayu. Niestety gracze ograniczeni będą tylko do możliwości rejestrowania ostatnich 5 minut rozgrywki. Niewykluczone jednak, że wraz ze wzrostem popularności czas ten zostanie wydłużony.

Źródło: SCEE, Microsoft