Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Apple przygotowuje 8-calowego iPada?
Środa, 15 Luty 2012 14:20, Wpisany przez Krzysztof Gudowski
appleWedług najnowszych informacji, do których dotarło The Wall Street Journal, Apple pracuje właśnie nad iPadem wyposażonym w mniejszy ekran dotykowy. Doniesienia te pochodzą od anonimowych dostawców części, którzy dostali od firmy propozycję współpracy przy tworzeniu nowego rodzaju iPadów. To nie pierwszy raz kiedy w Internecie pojawiają się plotki na temat mniejszej wersji tabletu firmy Apple.

Azjatyccy producenci podzespołów poinformowali, że Apple przedstawiło im projekt nowego iPada, którego ekran miał przekątną zbliżoną do 8 cali i spytało o chęć współpracy przy jego tworzeniu. Pojawiły się również informacje, że mniejsza wersja iPada miałaby być wyposażona w ekran o rodzielczości zbliżonej do drugiej generacji tabletu. Za jego stworzenie odpowiedzialną mają być firmy AU Optronics i LG Display.

Firma Apple odmówiła komentarza w tej sprawie. Zewnętrzni analitycy rynku twierdzą jednak, że wypuszczenie przez Apple mniejszej wersji iPada, dodatkowo umocniłoby jego pozycję. Przykład takich tabletów jak Kindle Fire pokazuje, że użytkownicy są zainteresowani urządzeniami wyposażonymi w mniejsze ekrany, a tym samym jeszcze bardziej mobilnymi.