Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Google pracuje nad urządzeniem komunikacyjnym następnej generacji
Środa, 15 Luty 2012 14:40, Wpisany przez Krzysztof Gudowski
Google-LogoKilka dni temu w Internecie zaczęły pojawiać się informacje na temat urządzenia do streamingu muzyki w ramach jednej sieci, które miałoby trafić na rynek pod marką Google. Teraz mamy kolejne doniesienia, tym razem na temat „urządzenia komunikacyjnego następnej generacji”. Co takiego szykuje nam Google?

Google złożyło w Federal Communications Commission (FCC) wniosek o pozwolenie na testowanie nowego urządzenia poza środowiskiem fabrycznym. Takie pozwolenie zostało wydane, co oznacza, że pracownicy firmy mogą już zacząć je testować w „naturalnych warunkach”. Urządzenie komunikacyjne nowej generacji ma być sprawdzane w kilku lokalizacjach: w Mountain View, Los Angeles, Nowym Jorku, Cambridge oraz Massechusetts. W sumie mają zostać wyprodukowane 102 egzemplarze nowych urządzeń.

Na temat samych urządzeń niewiele wiadomo. Jedyną informacją, jaką Google zawarło we wniosku, jest to, że są one wyposażone w moduł łączności Wi-Fi oraz Bluetooth. Dokument STA dotyczący tej sprawy można przeczytać na stronie internetowej Federal Communications Commission.

Źródło: Ubergizmo