Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Predator Triton 16 to nowy laptop dla wymagających graczy od Acer
Czwartek, 25 Maj 2023 17:03, Wpisany przez Anna Borzęcka
acer-predator-triton-16-1
Jego sercem mają być najnowocześniejsze podzespoły.

Z okazji targów Computex Acer zaprezentował nowy laptop dla graczy – Predator Triton 16 (PT16-51). Będzie to laptop wyposażony nie tylko w procesor Intel Core 13. generacji, ale również kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 4070. Co zaoferuje poza tym, kiedy trafi do sprzedaży w Polsce, a przede wszystkim – ile będzie kosztował? Śpieszę z wyjaśnieniami.

Acer Predator Triton 16 – najważniejsze cechy


Acer umożliwi zakup laptopa Acer Predator Triton 16 ze wspomnianym procesorem Intel Core 13. generacji. Do wyboru będą zapewne egzemplarze z różnymi modelami procesorów tej generacji, a szczegóły na ich temat poznamy w nadchodzących miesiącach. Procesory Intela będą współpracować w tym urządzeniu z kartą graficzną Nvidia GeForce RTX 4070, obsługującą technologię DLSS 3 i wykorzystującą rozwiązania Max-Q, optymalizujące wydajność i działanie ray tracingu w laptopach.

acer-predator-triton-16-2
Acer Predator Triton 16 – tak będzie wyglądał nowy laptop Acer. | Źródło: Acer

Omawiane urządzenie będzie można skonfigurować maksymalnie z 32 GB pamięci RAM DDR5 na pokładzie. Acer ma oferować kości pamięci o taktowaniu 5200 Mhz. Predator Triton 16 będzie mógł też dysponować dyskami SSD PCIe M.2 o łącznej pojemności 2 TB w konfiguracji RAID 0.

Wszystkie te podzespoły zostaną zamknięte w obudowie o grubości zaledwie 19,9 milimetra. Ma być to obudowa metalowa o błyszczącym, srebrnym wykończeniu. Zostanie ona wyposażona w wiele funkcjonalnych portów, w tym dwa porty USB-A 3.2 Gen 2, port HDMI 2.1 port USB-C z Thunderbolt 4 oraz czytnik kart micro SD.

Acer Predator Triton 16 będzie laptopem z ekranem 16-calowym, o proporcjach 16:10. Urządzenie ma zawierać panel IPS o rozdzielczości 2560 x 1600 (WQXGA) i częstotliwości odświeżania aż 240 Hz. Szczytowa jasność tego wyświetlacza to podobno 500 nitów. Ma on zagwarantować 100% gamę kolorów DCI-P3, a także wsparcie dla technologii Nvidia Advanced Optimus i Nvidia G-SYNC.

acer-predator-triton-16-3
Acer Predator Triton 16 z tyłu. | Źródło: Acer

Za schładzanie komponentów umieszczonych w urządzeniu będzie odpowiadał system dwóch wentylatorów, składający się z niestandardowych metalowych wentylatorów AeroBlade 3D 5. generacji. Predator Triton 16 ma wykorzystywać też technologię Acer Vortex Flow, składającą się z kolei z dedykowanych rurek cieplnych i otworów wylotowych. Dodatkowo zamiast standardową pastą termoprzewodzącą jego procesor ma być pokryty warstwą ciekłego metalu, zapewniającą lepsze przewodnictwo cieplne.

Oczywiście, jak na gamingowy laptop przystało, Acer Predator Triton 16 ma też zawierać klawiaturę z podświetleniem RGB. Będzie on pracował pod kontrolą systemu Windows 11 Home i obsługiwał WiFi 6E.

Acer Predator Triton 16 – cena i dostępność


Acer Predator Triton 16 pojawi się w sklepach w regionie EMEA, w tym w Europie, we wrześniu bieżącego roku. Sugerowana cena urządzenia ma startować od 2299 euro, co w przeliczeniu daje blisko 10 500 złotych.

Źródło: Acer, fot. tyt. Acer