Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Microsoft niebawem zaprezentuje nowe urządzenia Surface
Czwartek, 22 Wrzesień 2022 12:55, Wpisany przez Anna Borzęcka
microsoft-surface
Wydarzenie oficjalnie zapowiedziane.

Kalendarz wydarzeń z branży technologicznej coraz bardziej się wypełnia. Nie tak dawno Apple pokazało i wprowadziło do sprzedaży smartfony iPhone 14 i inne urządzenia, NVIDIA zaprezentowała nowe karty graficzne z serii GeForce RTX 4000, a AMD procesory AMD Ryzen i Athlon 7020. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że Microsoft ma w planach prezentację nowych urządzeń Surface i odbędzie się ona już wkrótce.

Wydarzenie Microsoft


12 października 2022 roku – właśnie wtedy Microsoft zamierza pokazać światu swój najnowszy sprzęt. Wydarzenie ma odbyć się o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Prawdopodobnie podczas prezentacji w końcu oficjalnie zobaczymy takie urządzenia jak Surface Pro 9 czy Surface Laptop 5. Bardzo możliwe, że w ich specyfikacji będą wymienione takie komponenty jak procesory Intel 12. generacji, chociaż Surface Pro 9 być może będzie też dostępny w wersji z procesorem bazującym na ARM i ze wsparciem dla 5G.

Microsoft może też zaoferować obydwa urządzenia w wariantach z 1 TB przestrzeni dyskowej i 16 GB pamięci RAM. Zapewne do dyspozycji otrzymamy też niespotykane jak dotąd wersje kolorystyczne.

Na nowe komputery Microsoftu z pewnością warto czekać. Te urządzenia firmy, z którymi dotychczas miałam do czynienia, były bowiem urządzeniami o wysokiej jakości wykonania i schludnym designie, ze świetnymi wyświetlaczami, wygodnymi klawiaturami i niezłą wydajnością. Podejrzewam, że ich następcy nie rozczarują.

surface-laptop-studio
Komputery Surface to naprawdę świetne urządzenia. | Źródło: mat. własne

Napięty harmonogram


Warto wspomnieć, że nie tylko Microsoft w ciągu najbliższych tygodni zaprezentuje swój najnowszy sprzęt. Na 28 września swoją prezentację przygotowuje Amazon, a na 6 października Google. Oczekuje się, że kolejne wydarzenie szykuje też Apple, aby tym razem pokazać nowe komputery Mac i nowe iPady.

Źródło: Microsoft, fot. tyt. Microsoft