Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Poznaliśmy prawdopodobne ceny tegorocznych iPhone'ów
Poniedziałek, 09 Maj 2022 15:50, Wpisany przez Aleksander Piskorz
Apple iPhone 14
Będzie drożej.

Apple powoli przygotowuje się do tegorocznej premiery nowych iPhone’ów. Możemy zakładać, że zobaczymy kilka nowych smartfonów jak to zwykle bywa - na jesień. Do sieci przedostaje się coraz więcej informacji dotyczących nowych urządzeń od amerykańskiego producenta.

Teraz poznaliśmy część prawdopodobnej specyfikacji oraz przewidywania związane z wyceną modeli z serii 14.

Na pierwszy rzut oka jedno jest pewne - będzie drożej.

Apple iPhone 14 - ceny

Apple ma w 2022 roku poważnie rozważać podwyżkę cen swoich smartfonów. Sytuacja nie powinna dziwić. Branża technologiczna od miesięcy boryka się z kłopotami związanymi z łańcuchami dostaw oraz galopującą inflacją, która podbija ceny praktycznie wszystkich produktów i komponentów.

Jak więc będą wyglądały ceny iPhone’a 14? Przyjrzymy się podstawowym wersjom poszczególnych modeli (podstawowym, czyli ze 128 GB pamięci na dane).

Czytaj też: Ile jesteś w stanie zapłacić za iPhone’a w ramach miesięcznej subskrypcji?

Za iPhone’a 14 według przecieków trzeba będzie zapłacić 799 dolarów, za model 14 Max 899 dolarów, a modele z dopiskiem Pro zostaną wycenione odpowiednio na 1099 dolarów i 1199 dolarów. Jak to wyglądało rok temu? Patrząc na ceny na rynku amerykańskim iPhone 13 Pro kosztował 999 dolarów, a 13 Pro Max 1099 dolarów. 100 dolarów podwyżki na modelach z serii Pro to może nie jest dużo, ale już na polskim rynku taka zmiana może być znacząca. Szczególnie w dobie obecnego kursu dolara. Zakładam, że ceny wersji Pro poszybują do góry o około 499-599 złotych na sztuce. Sporo.

iphone14ceny2
fot. James Jarema - Unsplash

Tegoroczny iPhone 14 Pro ma zostać wyposażony w 6,06-calowy ekran OLED, procesor A16 Bionic, 6 GB pamięci RAM LPDRR5 oraz kamerę o rozdzielczości 48 megapikseli. Apple w swoim flagowcu ma również zmniejszyć notcha i wycięcie w ekranie. Plotki wskazują na to, iż “czternastka” Pro doczeka się także wysokiej jakości, tytanowej ramki.

Czy taka specyfikacja będzie uzasadniała wysoką cenę tego urządzenia?

Poczekamy, zobaczymy.

Źródło: PhoneArena