Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Steam Deck zadebiutuje w lutym. Valve nie przewiduje opóźnień
Piątek, 14 Styczeń 2022 11:42, Wpisany przez Piotr Malinowski
steam deck luty 2022 na pewno 1
To dobra wiadomość.

Valve poinformowało, że nie jest planowane kolejne przesunięcie terminu premiery urządzenia Steam Deck. Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia wysyłki egzemplarzy do pierwszych użytkowników. Potwierdzono również dalszą fazę testów programu „zgodności z Deckiem”, w którym docelowo udział wezmą wszystkie gry dostępne na platformie.

Steam Deck bez kolejnych opóźnień


Wielkimi krokami zbliża się premiera Steam Deck. Początkowo konsola miała zadebiutować w grudniu ubiegłego roku, lecz problemy z niedoborami chipów pokrzyżowały plany firmy Valve. Na szczęście debiut został przełożony zaledwie o kilka miesięcy i już niedługo część konsumentów będzie mogła cieszyć się z posiadania tego niecodziennego sprzętu.

Pojawiła się właśnie specjalna styczniowa aktualizacja prac nad Steam Deckiem, która brzmi naprawdę pozytywnie. Okazuje się bowiem, że wszystko jest na dobrej drodze, by wysyłka konsol rozpoczęła się zgodnie z nowym harmonogramem – czyli do końca lutego 2022 roku.

Jak możemy wyczytać z oświadczenia:

Pracujemy nad rozpoczęciem wysyłki urządzeń Steam Deck zgodnie z harmonogramem. Pomimo globalnej pandemii oraz problemów z zaopatrzeniem i transportem wygląda na to, że uda nam się je przekazać do wysyłki do końca lutego […] Właśnie zdecydowaliśmy się na wysyłkę kolejnej partii, a setki urządzeń zostało już przesłane w ostatnim miesiącu (i ta liczba będzie rosła). Dziękujemy producentom za cierpliwość!

steam deck luty 2022 na pewno 2
Źródło: Valve

Oczywiście warto pamiętać, iż nie wszyscy otrzymają swojego Steam Decka na premierę. Spora część osób będzie musiała jeszcze długo poczekać. Jeśli zdecydujecie się dopiero dziś na rezerwację sprzętu, to orientacyjnym terminem wysyłki jest drugi kwartał 2022 roku. To jednak było do przewidzenia.

Valve ponadto cały czas pracuje nad programem „zgodność z Deckiem” tak, by w dniu premiery jak największa liczba gier wspierała konsolę:

Równolegle trwają prace i testy programu zgodności z Deckiem i wkrótce będziecie mogli sprawdzić zgodność wciąż powiększającego się zestawu gier z tym urządzeniem. Pod uwagę bierzemy cztery główne kategorie – wprowadzanie danych, bezproblemowość przy użytkowaniu, sposób wyświetlania obrazu i obsługę systemu.

Dodatkowo z fabryk wyszły pierwsze egzemplarze, które są właśnie testowane i oceniane. Producent pochwalił się specjalnym zdjęciem – możecie je zobaczyć powyżej. Użytkownikom pozostaje więc teraz tylko uzbrojenie się w cierpliwość i oczekiwanie na swoją kolej.

Źródło i foto: Valve