Instalki.pl » Aktualności » Hardware » CES 2022: PlayStation VR 2 i nowy kontroler. Nowa jakość grania na PS5?
Środa, 05 Styczeń 2022 10:44, Wpisany przez Maksym Słomski
playstation vr 2
Wirtualna rzeczywistość w lepszym wydaniu.

Minął rok, od kiedy konsole PlayStation 5 są z nami. Jeśli macie odrobinę szczęścia, udało Wam się ją kupić w sugerowanej cenie. Jeżeli troszkę mniej, ale byliście odpowiednio zdeterminowani, kupiliście ją nieco drożej. W trakcie pokazu Sony na CES 2022 zaprezentowano nową generację gogli VR dla tej platformy oraz towarzyszący im kontroler. PlayStation VR2 oraz kontroler PlayStation VR2 Sense mają wprowadzić granie w wirtualnej rzeczywistości w nową erę. Odłóżmy jednak marketingowe frazesy na bok i przyjrzymy się bliżej temu, z czym tak naprawdę mamy do czynienia.

PlayStation VR2 - nowe gogle dla PS5


Gogle PlayStation VR2 to przede wszystkim dwa regulowane ekrany OLED o rozdzielczości 2000x2040 pikseli na każde oko i częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 90/120 Hz. Uwagę zwraca obsługa gier w 4K i możliwość wyświetlania obrazu w technologii HDR. Immersję ma pogłębiać 110-stopniowy kąt widzenia, optymalny dla tego rodzaju urządzeń.

ps vr2 sense
Nowy kontroler PS VR2 Sense. | Źródło: Sony

PlayStation VR2 potrafi śledzić ruch za pomocą wbudowanych czujników, przez co nie potrzebuje dodatkowych, często kłopotliwych w montażu akcesoriów, które pomagają zlokalizować gracza w przestrzeni. Powtarzam: nie są potrzebne żadne dodatkowe kamery. Gogle mają wbudowany mikrofon, a słuchawki można do nich podpiąć poprzez jacka.

Sony chwali się nowymi sensorami. PS VR2 Sense Technology to między innymi śledzenie ruchu gałek ocznych, reakcje zwrotne headsetu na wydarzenia w grach dzięki obecności specjalnego silniczka, dźwięk Tempest 3D AudioTech oraz sprzedawany w parze z goglami kontroler PS VR2 Sense. Ten ostatni wyposażono w haptyczną reakcję zwrotną oraz adaptacyjne triggery znane z kontrolerów DualSense.Zaletą PS VR2 będzie prosty proces konfiguracji. Wystarczy jeden przewód podłączony bezpośrednio do PS5, aby natychmiast wskoczyć do świata VR.

Gry na PS VR2


Mitem na temat VR jest to, że w goglach VR da się grać jedynie w proste gierki. Osoby, które grały w Half-Life: Alyx lub Resident Evil 7 wiedzą, że nie jest to prawda. PlayStation już teraz zapowiedziało, że w PS VR2 na głowie będzie można nagrywać Horizon Call of the Mountain oraz Firesprite. Zwiastun Horizon Call of the Mountain zobaczycie poniżej.Źródło: PlayStation