Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Apple AirPods 3 oficjalnie. Ważne zmiany, wysoka cena i masa braków
Wtorek, 19 Październik 2021 10:28, Wpisany przez Maksym Słomski
Apple AirPods 3 cena
Cena? Oj, wysoka.

Wczoraj oprócz nowych laptopów MacBook Pro z procesorami Apple M1 Pro i M1 Max firma z Cupertino zaprezentowała też najnowszą odsłonę swoich kultowych już słuchawek. Nowe AirPods 3 zadebiutowały z kilkoma ważnymi nowościami, ale także paroma brakami, o wyeliminowanie których Apple mogło się postarać.

Nowe Apple AirPods 3


Firma Apple oficjalnie przedstawiła światu trzecią generację słuchawek AirPods w trakcie wydarzenia o nazwie Unleashed. Konstrukcja słuchawek uległa skróceniu i gdyby nie brak gumek, AirPods 3 wyglądałoby identycznie jak AirPods Pro. Apple twierdzi, że oprócz wyglądu zewnętrznego przeprojektowało również wnętrze słuchawek.

AirPods 3 wyposażono w nowy przetwornik "o niskim poziomie zniekształceń", a same słuchawki obsłużą funkcje, które wcześniej zarezerwowane były dla AirPods Pro. Obejmuje to dźwięk przestrzenny (spatial audio) i adaptacyjny equalizer. Ten ostatni może automatycznie dostosowywać częstotliwości, dzięki czemu użytkownik "może słuchać muzyki takiej, jaką stworzył ją artysta".

airpods 3
Apple AirPods 3. | Źródło: Apple

Nowe AirPods trzeciej generacji są odporne na pot i wodę, dzięki czemu można ich używać podczas treningu i nie martwić się o uszkodzenia.

Apple poprawiło żywotność baterii AirPods, które teraz zapewniają nawet 6 godzin słuchania muzyki. Pięć minut ładowania ma im zapewnić energię na godzinę odtwarzania dźwięku. Etui z Magsafe, przypominające te dołączane do AirPods Pro, zapewni dodatkowe 30 godzin działania.

Apple AirPods 3
Apple AirPods 3. | Źródło: Apple

Cena AirPods 3 wynosi 949 złotych. Auć.

Czego brakuje Apple AirPods 3?


Internauci wymieniają dużo braków, które mogły zostać wyeliminowane przez Apple. Wśród największych wymienia się brak wsparcia dla Hi-Res Audio, co w tak drogich słuchawkach może zaskskiwać. Nie pojawiła się też funkcja ANC, czyli usuwania hałasu tła. Ponownie zabrakło ciekawych opcji kolorystycznych oraz... możliwości personalizacji brzmienia poprzez equalizer. Sporo tego jak na tak drogi produkt.

Źródło: Apple