Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Designerskie monitory MSI Modern. Bądź Pro i odbierz gratisy
Czwartek, 14 Październik 2021 13:15, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2021-10-14 131559

Osoby z branży kreatywnej i biznesowej doskonale wiedzą, że sprzęt elektroniczny, z którym obcujemy na co dzień powinien posiadać nie tylko walory użytkowe, ale i świetnie wyglądać. Na szczęście na rynku są producenci, którzy dbają o oba wymienione aspekty. W ofercie MSI znajdziemy przyciągające wzrok designerskie monitory i komputery All-in-one.

Designerskie monitory z serii MSI Modern MD271


Portfolio monitorów biznesowych MSI Modern obejmuje modele MD271QP oraz MD271P różniące się od siebie rozdzielczością ekranu. Pierwszy z nich wyposażono w panel IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 (WQHD), drugi natomiast oferuje popularny standard 1920x1080 (FHD).

2021-10-14 131610

Już przy pierwszym kontakcie z monitorem MSI widać dbałość o szczegóły i design. Duży, 27-calowy panel z warstwą antyodblaskową w eleganckiej obudowie z naprawdę cienkimi ramkami idealnie wpasuje się w przestrzeń zarówno biura, jak i domu.

2021-10-14 131813

Skoro już mowa o pracy w biurze, warto wspomnieć o zastosowanych technologiach, które pomagają chronić zdrowie użytkownika. W dobie epidemii wszyscy przekonaliśmy się, jak wyczerpująca może być praca czy nauka przed monitorem. Na szczęście istnieją technologie, które pozwalają niwelować zmęczenie.

Monitory z serii MSI Modern MD271 wyposażono w wyświetlacz z certyfikatem TÜV, który chroni wzrok i dba o zdrowie oczu. W produktach zastosowano też technologie Less Blue Light i Anti-Flicker chroniące wzrok przed zmęczeniem i znużeniem. Dzięki nim, nawet wielogodzinna praca będzie bardziej komfortowa.

MSI MD271QP 05

Jak działa technologia MSI Anti-Flicker? Rozwiązanie to odpowiada za zapewnienie stabilnego prądu wyjściowego dla monitora. Stabilizacja tego prądu ogranicza migotanie ekranu, co z kolei pomaga w zapobieganiu suchości oczu i nadmiernego męczeniu się wzroku.

MSI MD271QP 09

Lepsze wrażenia wizualne i wygoda użytkowania


W odróżnieniu od wielu monitorów z podobnej półki cenowej, urządzenia MSI wyposażono w 75-hercową częstotliwość odświeżania. Przekłada się to znacznie lepsze wrażenia wizualne niezależnie od tego, czy pracujesz w programie graficznym, czy ucinasz sobie pojedynek w ulubioną grę.

Monitor Modern MD271QP potrafi wyświetlić 16.7 miliona kolorów, pokrycie palety kolorów SRGB wynosi 109.02%, a czas reakcji matrycy to zaledwie 5ms.

Tańszy Modern MD271P pracujący w rozdzielczości Full HD dostarcza równie bogate kolory, a pokrycie przestrzeni kolorów DCI-P3 to nawet 83.41%.

MSI MD271QP 06

Równie istotnym aspektem, jak jakość obrazu jest ergonomia i wygoda użytkowania. Omawiane monitory MSI wyposażono w regulowaną podstawę z 4-stopniową możliwością regulacji położenia ekranu monitora. W praktyce, zawsze możesz dostosować pozycję wyświetlacza do oglądania i pracy. Dodatkowo, w modelu MD271P otrzymujemy możliwość rotacji ekranu o 90°.

Czynnikiem wpływającym na komfort użytkowania i wszechstronność sprzętu jest też zgodność ze standardem montażowym VESA. MSI zastosowało rozstaw 75x75 mm, co przekłada się na możliwość skorzystania z wielu akcesoriów, jak uchwyty ścienne czy biurkowe.

MSI MD271QP 08

Duża elastyczność


Dobry monitor powinien charakteryzować się możliwością podłączenia do różnych źródeł sygnału.

MSI Modern MD271P wyposażono w uniwersalne złącze HDMI i port Type-C. W Modern MD271QP otrzymujemy dodatkowo wygodny port DisplayPort (1.2).

Złącza w MSI MD271P
Złącza w MSI MD271P

Moją szczególną uwagę zwróciło wbudowane złącze USB Type-C, które pozwala na bezproblemowe podłączanie oraz ładowanie urządzeń mobilnych i sprzętu peryferyjnego.

Producent nie zapomniał też o głośnikach, które w dobie telekonferencji i konsumpcji multimediów, powinny być standardowym wyposażeniem tego typu urządzeń.

Efektywność dzięki oprogramowaniu


Dodatkiem do monitorów MSI Modern, który należy szczególnie docenić jest dedykowane oprogramowanie Display Kit. Dzięki niemu można dostosować profil kolorów do własnych preferencji.

2021-10-14 132139

Do dyspozycji otrzymujemy pakiety MSI Display Kit, które pomagają ustawić odpowiedni tryb kolorów dla gamingu czy oglądania filmów.

W aplikacji Display Kit otrzymujemy też dostęp do wygodnego zarządzania pracą myszy, planami zasilania, czy trybami wyświetlanego obrazu w przypadku korzystania z wielu monitorów. Ciekawym dodatkiem jest też wirtualna klawiatura.

2021-10-14 132156

Jak widzicie, monitory MSI Modern to niezwykle wszechstronne urządzenia, które sprawdzą się w rozmaitych zastosowaniach - od pracy biurowej, przez zdalną naukę, po rozrywkę i multimedia.

Promocja NIE PROWOKUJ DESIGNERA


Osoby które zdecydują się na zakup produktów z serii MSI Modern do końca października 2021 r. mogą odebrać kartę podarunkową do sklepu Ikea lub stojak na słuchawki firmy Oakywood!

2021-10-12 121642

Szczegóły promocji znajdziecie na stronie producenta. Obejmuje ona m. in. komputery AIO MSI Modern, AIO MSI PRO 24X, monitory MSI PRO MP271, MSI Modern MD271 i MSI Modern MD241.

Warto wziąć udział i przy okazji zakupów odebrać wartościowy bonus!

Warto też zajrzeć na kanał YouTube MSI Polska, gdzie znajdziecie mnóstwo interesujących treści, w tym konkursy, streamingi, unboxingi i zestawy PC.

Partnerem artykułu jest firma MSI