Instalki.pl » Aktualności » Hardware » ADATA XPG z rekordowym OC pamięci DDR5. Tak mocne przetaktowanie robi wrażenie
Piątek, 08 Październik 2021 12:26, Wpisany przez Jan Domański
ADATA XPG z rekordowym OC pamięci DDR5XPG Overclocking Lab triumfuje.

Do premiery procesorów Intel Core 12 generacji, które będą obsługiwać nowe pamięci DDR5 pozostało jeszcze nieco czasu. Pierwsze zgodne płyty główne powinny być do wyboru zaopatrzone w sloty na DDR4 lub DDR5. W przypadku drugiego standardu możemy mówić o znacznie wyższych taktowaniach i przepustowości, choć okupionej wyższymi opóźnieniami.

Wzrost MT/s do 170 proc. po OC na pamięci DDR5 ADATA XPG


Jak finalnie będzie objawiać się przewaga wysokich taktowań mimo znacznie gorszych opóźnień? Tego jeszcze nie wiemy, będzie trzeba poczekać na pierwsze niezależne testy. Tak czy inaczej nalężące do firmy ADATA laboratorium XPG Overclocking Lab ogłosiło rekordowe przetaktowanie modułów DDR5 własnej marki.

ADATA XPG z rekordowym OC pamięci DDR5
Moduły użyte podczas bicia rekordu nominalnie pracują jako 4800 MT/s, więc mają spory zapas do OC / Foto: ADATA XPG

Typowy dla DDR4 przedział, to 1600 MT/s - 3200 MT/s, a DDR5 ma już na start oferować 3200 MT/s - 6400 MT/s. Ile osiągnięto w XPG Overclocking Lab? Aż 8118 MT/s. Testy przeprowadzano na modułach o standardowych parametrach 4800 MT/s, więc osiągnięto prawie 170 proc. nominalnych osiągów! Tak naprawdę wykonano dwie próby. W pierwszej wynikiem było wspominane 8118 MT/s, a druga nieco gorsza, w której pamięć osiągnęła 8104 MT/s.

Zobacz również: Świetnie wyglądający polski RAM RGB. IRDM RGB DDR4 od GOODRAM

Źródło i foto: ADATA XPG