Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Słuchawki Sennheiser CX Plus True Wireless. Wysoka klasa dźwięku bez kompromisów
Wtorek, 14 Wrzesień 2021 23:28, Wpisany przez Jan Domański
Słuchawki Sennheiser CX Plus True WirelessKolejny dokanałowy model słuchawek.

Jeden z czołowych światowych producentów słuchawek różnego typu, niemiecka firma Sennheiser, proponuje kolejny dokanałowy bezprzewodowy model o wysokiej jakości dźwięku. Słuchawki Sennheiser CX Plus True Wireless już wkrótce będzie można znaleźć w polskich sklepach.

Dbałość o jakość dźwięku i aktywna redukcja szumów z opcją Transparent Hearing


Sennheiser podkreśla, że jego słuchawki oferują bardzo dobrą jakość dźwięku w przystępnej cenie. "Jest to możliwe dzięki przetwornikowi TrueResponse, wykorzystującemu technologię znaną z audiofilskich rozwiązań niemieckiego producenta. Opracowany specjalnie dla segmentu premium gwarantuje wysokiej jakości dźwięk stereo z głębokimi basami, naturalnymi średnimi i czystymi górnymi tonacjami."

Słuchawki Sennheiser CX Plus True Wireless
Firma podkreśla wysoką jakość dźwięku i dobrą wygodę swoich słuchawek / Foto: Sennheiser

W bardzo dobrej jakości słuchawkach nie powinno zabraknąć aktywnej redukcji szumów (wspomagają ją 4 party silikonowych wkładek). Takowa też znajduje się w CX Plus True Wireless, ale wzbogacona o Transparent Hearing. Dzięki niej w razie potrzeby można usłyszeć dźwięki z zewnątrz bez konieczności wyjmowania z uszu słuchawek. Każda z nich zaopatrzona jest w parę podwójnych mikrofonów zapewniających dobre wychwytywanie mowy. Co ciekawe, każda ze słuchawek może pracować także oddzielnie.

Kilka inteligentnych funkcji i nowoczesne wsparcie dla połączenia Bluetooth


Wbudowane panele dotykowe umożliwiają sterowanie systemem audio, podłączeniami czy asystentem głosowym z telefonu. Użytkownicy powinni docenić funkcje inteligentnej pauzy, która automatycznie zatrzymuje odtwarzaną muzykę, kiedy wyjmujemy słuchawki z uszu. Po ich ponownych włożeniu znów powinna zagrać muzyka. Podobnie jest z etui. Słuchawki samoistnie włączają się i wyłączają po wyjęciu oraz włożeniu do etui.

Słuchawki Sennheiser CX Plus True Wireless
Sennheiser proponuje dwie wersje kolorystyczne - klasyczne czarne lub białe słuchawki / Foto: Sennheiser

Firma podkreśla, że słuchawki CX Plus True Wireless oferują najnowsze standardy połączenia bezprzewodowego. Bluetooth 5.2, kodeki SBC, AAC, aptX, a także aptX Adaptative. Dodatkowo połączeniem Bluetooth można łatwo zarządzać dzięki aplikacji Sennheiser Smart Control, gdzie również opcjonalnie włączymy podbicie niskich dźwięków Bass Boost.

Wygodne słuchawki Sennheiser CX Plus True Wireless, które będą pracować nawet 24 godziny


"Wszystkie bezprzewodowe słuchawki firmy Sennheiser zostały opracowane w oparciu o najnowsze badania nad wygodą użytkowania. Smukła budowa i elegancki design CX Plus True Wireless gwarantują wygodę i przyjemność użytkowania przez cały dzień. Kompaktowe słuchawki bezprzewodowe precyzyjnie dopasowują się do kanału słuchowego." Poza tym są odporne na pot czy zachlapania zgodnie ze standardem IPX4, a na pełnym naładowaniu i z dodatkową energią z etui potrafią pracować aż przez 24 godziny. Będą w sprzedaży już od 28 września w kolorze białym oraz czarnym. Sugerowana cena będzie wynosić 719 złotych.

Zobacz również: Paweł Jumper 2021. Nowe podejście do polskiego klasyka YouTube [wideo]

Źródło i foto: Sehhneiser