Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Pixel 6 Pro sprawdzony w benchmarku. Wynik jest.. tragiczny
Wtorek, 14 Wrzesień 2021 17:33, Wpisany przez Antoni Zaborski
Pixel 6 Pro sprawdzony w benchmarku. Wynik jest.. tragiczny
To jednak za wcześnie, aby przekreślać chip Google.

Pixel 6, czyli flagowiec od Google, to jedna z najgorętszych premier tego roku. Jego kluczową cechą, będzie pierwszy autorski procesor Google - Tensor, który, według zapowiedzi, może być jedną z najwydajniejszych jednostek na rynku. Wstępnie mówi się, że bez problemu prześcignie Snapdragona 888 i Exynosa 2100.

W bazie testu Geekbench 5 pojawiły się jednak dwa wpisy wskazujące, że dotyczą Pixela 6 Pro, czyli najmocniejszej wersji nadchodzącego flagowca. Przypisane do nich rezultaty, krótko mówiąc, rozczarowują. Pierwszy, to 414 punktów w teście Single-Core i 2074 punktów w Multi-Core. Taki wynik z łatwością osiągają urządzenia z tańszej średniej półki.

Drugi, znacznie lepszy, to 881 punktów w Single-Core i 2938 w Multi-Core. Ciągle nie jest to jednak to, czego oczekiwaliśmy. Dla porównania, Samsung Galaxy S21 Ultra potrafi wykręcić ponad 1000 punktów w pierwszym i ponad 3000 w drugim teście.

Pixel 6 Pro sprawdzony w benchmarku. Wynik jest.. tragiczny
Źródło: Google

Rezultaty z bazy Geekbench na ten moment należy jednak traktować tylko jako ciekawostkę. Po pierwsze, nie wiadomo w ogóle czy dotyczą naprawdę Pixela 6 Pro. W przeszłości zdarzało się, że wyniki były fałszowane, więc jak widać system popularnego benchmarku da się łatwo oszukać.

Co więcej, nawet jeśli wspomniane wpisy są prawdziwe, warto wziąć pod uwagę, że producent wykonywał je zapewne na testowej wersji oprogramowania, możliwe też, że na przykład w trybie oszczędzającym energię.

Układ z dużym potencjałem


Jak na razie nie mamy zbyt wiele potwierdzonych informacji na temat chipsetu Google Tensor. Póki co, bazujemy więc tylko na przeciekach, a te pozwalają wierzyć, że jednostka będzie miała olbrzymi potencjał.

Pixel 6 Pro sprawdzony w benchmarku. Wynik jest.. tragiczny
Źródło: Google

Według znanego leakstera Digital Chat Station, Tensor będzie składał się z dwóch rdzeni Cortex-X1 o maksymalnym taktowaniu 2.8 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A78 o taktowaniu 2.25 GHz i czterech Cortex-A55 1.8 GHz. Za renderowanie grafiki będzie odpowiadało GPU Mali G78.

Chipset ma być też wyposażony w całkowicie autorski rdzeń bezpieczeństwa Titan M2 oraz TPU odpowiadające za sztuczną inteligencję.

Źródło: Notebookcheck, Geekbench / fot. tyt. Google