Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Akumulator MagSafe od Apple ma śmiesznie małą pojemność. Kosztuje krocie
Sobota, 24 Lipiec 2021 11:54, Wpisany przez Maksym Słomski
akumulator magsafe apple
Słabo.

Apple przyzwyczaiło wszystkich do tego, że sprzedaje często swoje produkty w absurdalnie wysokich cenach. Podstawka Pro Stand do monitora za 4799 złotych? Proszę bardzo. A może zestaw kółek Apple do Maca Pro za 3499 złotych? Żaden problem. Od jakiegoś czasu firma z Cupertino oferuje swoim klientom akcesoria MagSafe, które da się łatwo podłączyć do smartfonów iPhone. Jednym z nich jest Akumulator MagSafe o niezdefiniowanej (!) dotąd pojemności...

Pojemność Akumulatora MagSafe jest już znana


Czy kiedykolwiek kupilibyście powerbank, którego pojemność nie została zadeklarowana przez producenta? Chyba nikt by tego nie zrobił. Tymczasem, posiadacze smartfonów Apple całkiem ochoczo kupują kosztujący 499 złotych Akumulator MagSafe, o którym do niedawna wiedzieliśmy tyle, że "mocno przywiera do iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro" i dostarcza im bezprzewodowo energii z maksymalną mocą 5 W (sic!). Jeden z youtuberów postanowił go rozebrać i sprawdzić, jaki akumulator w nim drzemie.

akumulator magsafe apple 1
Akumulator MagSafe. Nie jest zbyt dobrze wykonany i ma małą pojemność, ale przynajmniej nie jest tani. | Źródło: Apple

Akumulator MagSafe dla smartfonów iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max skrywa wewnątrz obudowy dwie baterie. Na każdej widnieje napis 5,733 Wh. Oznacza to, że pojemność Akumulatora MagSafe wynosi zaledwie 1460 mAh. Kosztujące kilkadziesiąt złotych powerbanki z ładowaniem bezprzewodowym nie tylko ładują urządzenia szybciej, ale też mają kilkukrotnie wyższą pojemność.Wygląda na to, że Apple tworząc Akumulator MagSafe starało się zachować równowagę między wieloma kluczowymi czynnikami - emisją ciepła, wagą, rozmiarem, szybkością ładowania i pojemnością. W efekcie konsumenci dostali powerbanki, który jest drogi, niezbyt pojemny, ale... zapewne niektórym wystarczy do szczęścia.

I jak tam, zaskoczeni?

Źródło: YouTube