Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Oppo Enco Air w Polsce. Alternatywa dla AirPods za połowę ceny
Czwartek, 10 Czerwiec 2021 13:53, Wpisany przez Antoni Zaborski
Oppo Enco Air w Polsce. Alternatywa dla AirPods za połowę ceny
Nowe słuchawki bezprzewodowe z wydajną baterią i sterowaniem dotykowym.

Oppo rozwija się ostatnio nie tylko na rynku smartfonów, ale także w obszarze urządzeń audio i IoT. Marka chwali się, że doskonali m.in. zaawansowane technologie dźwięku, które wykorzystywane są w kolejnych modelach słuchawek.

Poznaj słuchawki Oppo Enco Air


W przypadku nowo wprowadzonego na rynek modelu Oppo Enco Air, skupiono się na dopracowaniu brzmienia, które zapewnić ma większy, 12-milimetrowy przetwornik. Dzięki jego obecności, użytkownik ma cieszyć się solidnymi basami, gładkimi wysokimi tonami i bogactwem tonów średnich. Odtwarzana muzyka ma cechować się również wyjątkowo czystym brzmieniem.

Komfortowe prowadzenie rozmów zagwarantować mają dwa mikrofony, spośród których jeden ma wyłapać dźwięki z otoczenia, a drugi – położony niżej – wyodrębnić ludzki głos.

Oppo Enco Air w Polsce. Alternatywa dla AirPods za połowę ceny

Kluczową cechą słuchawek Enco Air ma być długi czas pracy baterii. Według producenta, użytkownicy Enco Air będą mogli na jednym ładowaniu słuchać muzyki do 4 godzin, przez 2,5 godziny prowadzić rozmowy, a etui ładujące pozwoli w sumie na 24 godziny użytkowania.

O nowoczesności słuchawek Enco Air świadczy możliwość sterowania dotykowego. Za pomocą dwukrotnego dotknięcia słuchawki można przełączyć utwór lub odebrać połączenie. Trzykrotne dotknięcie pozwala natomiast na przywołanie asystenta głosowego Google.

Dedykowana aplikacja i certyfikat TÜV Rheinland


Bardziej zaawansowana obsługa bezprzewodowych słuchawek Oppo ma być możliwa z poziomu autorskiej, dostępnej na polskim rynku aplikacji HeyMelody, która jest dostępna do pobrania z naszej strony.

Oppo Enco Air w Polsce. Alternatywa dla AirPods za połowę ceny

Co ciekawe, Enco Air otrzymały certyfikat TÜV Rheinland potwierdzający podobno “wysoką wydajność i znikome opóźnienia”. Są to pierwsze słuchawki TWS na świecie, które mogą pochwalić się tym certyfikatem.

Jedna słuchawka waży 3,75 grama i jest też odporna na zachlapania, co z kolei potwierdza inny certyfikat - IPX4.

Słuchawki Oppo Enco Air można kupić w kolorze białym, od 11 czerwca 2021 roku, w sugerowanej cenie detalicznej 399 zł. To dokładnie połowa ceny najtańszych słuchawek bezprzewodowych od Apple, czyli AirPods drugiej generacji.

Źródło: mat. prasowy