Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Przerobił telewizor na Nintendo Switch z joy-conami (wideo)
Środa, 07 Kwiecień 2021 09:51, Wpisany przez Maksym Słomski
najwieksze nintendo switch
Dlaczego? Bo mógł.

Na YouTube cyklicznie prezentowane są projekty DIY, które bez wahania można określić mianem... osobliwych. Do grona takich zaliczam bez mrugnięcia okiem dzieło Michaela Picka. YouTuber twierdzi, że często gubił swoją niewielkich rozmiarów konsolkę Nintendo Switch, w związku z czym postanowił stworzyć jej dużą, ale w teorii wciąż przenośną wersję. Tak właśnie powstał gigantyczny Switch, w którym za wyświetlacz służy telewizor.

giant nintendo switch
Porównanie rozmiaru oryginalnego Switcha z dziełem pomysłowego internauty. | Źródło: mat. własny z YouTube

Nintendo Switch z ekranem 4K


Michael Pick zbudował w pełni funkcjonalną konsolę Nintendo Switch w rozmiarze XXL. Waży blisko 30 kilogramów, wyposażona jest w ekran 4K z telewizora oraz gigantyczne joy-cony domowej roboty, oczywiście działające. Utalentowany twórca pokazał jak na urządzeniu prezentują się gry Mario Kart oraz Fortnite. Zdradzam tajemnicę: doskonale.

nintendo switch 4k
Źródło: mat. własny z YouTube

Internauta do zrealizowania swego niezwykłego pomysłu wykorzystał technologię druku 3D, odrobinę elektroniki oraz duże ilości drewna. Wydaje Ci się, że sterowanie za pomocą przerośniętych joy-conów jest niewygodne? Pick zadbał także i o to - nic nie stoi na przeszkodzie, aby z konsolą sparować oryginalny Nintendo Switch Pro Controller.Nintendo nie skomentowało jeszcze sprawy i miejmy nadzieję, że nie poda youtubera do sądu. Japońska firma znana jest ze swojego dość osobliwego podejścia do tematu własności intelektualnej. Dość powiedzieć, że bez odpowiedniego zezwolenia na YouTube nie można prezentować zapisów rozgrywki z gier na tę konsolę...

Źródło: Michael Pick @YouTube