Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Mi Band 5 vs Mi Band 6 - czy warto dopłacić do nowego modelu?
Poniedziałek, 05 Kwiecień 2021 19:08, Wpisany przez Daniel Karcz
Mi Band 6 kontra Mi Band 5
Porównanie specyfikacji.

Niespełna rok, właśnie tyle potrzebowała firma Xiaomi, aby udostępnić najnowszą wersję swojej opaski Mi Smart Band 6. Chiński producent wprowadził kilka znaczących zmian w porównaniu do poprzednika, dlatego też przyjrzyjmy się im bliżej i odpowiedzmy na pytanie: czy posiadacze Mi Smart Band 5 powinni zastanowić się nad zakupem tegorocznego wydania opaski? Który model wybrać kupując swoją pierwszą opaskę?

Większy wyświetlacz


Porównując 5. i 6. generację Mi Smart Band nie sposób pominąć kwestii ekranu, który w obecnej wersji opaski jest niemal 50% większy od poprzednika.

Pozwala wyświetlać większą ilość informacji oraz charakteryzuje się przekątną 1,56 cala, zagęszczeniem pikseli na poziomie 326 PPI i rozdzielczością 152x486 pikseli. Co więcej, Xiaomi przygotowało 60 nowych motywów graficznych, które zastosujemy jako tarcze w naszym urządzeniu.

2021-04-05 185823
Mi Smart Band 6 i Mi Smart Band 5

Czujnik SpO2 i nowe aktywności


Kolejną, wartą uwagi nowością w Mi Smart Band 6 jest obecność czujnika nasycenia krwi tlenem (SpO2) pełniącego funkcję tzw. pulsoksymetru.

2021-04-05 190355
Mi Smart Band 6 wyposażono w czujnik nasycenia krwi tlenem (SpO2)

Tegoroczna opaska umożliwia śledzenie niespełna 3-krotnie większej ilości ćwiczeń niżeli jej poprzedniczka, a także oferuje tryb automatycznego rozpoznawania 6 typowych aktywności fizycznych (np. spacer, bieganie czy jazda na rowerze).

2021-04-05 185810
Obie opaski Xiaomi posiadają wygodne magnetyczne złącze ładowania

Porównanie parametrów obu opasek


Warto też spojrzeć bezpośrednio na porównanie parametrów, oto one.

MI BAND 5 VS 6 SPEC

Podsumowanie: warto czy nie...


Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Naszym zdaniem, jeśli posiadasz zeszłoroczną generację opaski Xiaomi nie warto za wszelką cenę przesiadać się na nowe urządzenie. Jeśli natomiast stoisz przed wyborem swojej pierwszej opaski i zdecydowałeś się na opaskę tego właśnie chińskiego producenta sięgnij po Mi Smart Band 6. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Gdzie kupić Mi Band 6? Opaska nie trafiała jeszcze do Europy, ale chińscy sprzedawcy nie próżnują. Na AliExpress można kupić za $46.91 czyli ok. 180 zł. Warto pamiętać, że jest to wersja CN, ale z pewnością wkrótce pojawi się stosowna aktualizacja dodająca wsparcie dla języka polskiego.

Źródło: wł.