Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Nadchodzi PlayStation VR 2. Pojawiły się oficjalne informacje
Wtorek, 23 Luty 2021 20:49, Wpisany przez Piotr Malinowski
ps vr 2 1Świetna wiadomość!

Od debiutu pierwszej wersji PlayStation VR minęły już ponad cztery lata. Headset ten nie jest więc najmłodszy i od dłuższego czasu mówi się o jego nowej odsłonie. Do tej pory mieliśmy jednak do czynienia wyłącznie z przeciekami oraz składanymi wnioskami patentowymi. Sony w końcu oficjalnie potwierdziło, iż wkrótce możemy spodziewać się nowego zestawu wykorzystującego technologię wirtualnej rzeczywistości.

PlayStation VR 2 oficjalnie ogłoszony


Na razie nie zdradzono zbyt wiele. Podano dosyć ogólne informacje, które brzmią raczej jak marketingowy teaser, aniżeli konkretna zapowiedź. Okej, ale przejdźmy do konkretów. PlayStation VR 2 (nazwa jest robocza – producent jeszcze oficjalnie jej nie ogłosił) obsługiwany będzie przez konsolę PlayStation 5 i ma zapewnić „jeszcze większe poczucie obecności i zanurzenia w świecie gry”.

Poprawione zostanie „wszystko” – począwszy od rozdzielczości, pola widzenia, dokładność śledzenia ruchów oraz intuicyjność wprowadzania danych. Gogle podłączymy do urządzenia za pomocą jednego przewodu (niestety), co ma zagwarantować prostą konfigurację i ogólne wrażenia z użytkowania. Sony wymienia także aspekt estetyczny.

ps vr 2 2Źródło: instalki.pl

PlayStation VR 2 z funkcjami DualSense


Co ciekawe, PS VR2 ma zawierać niektóre z kluczowych funkcji kontrolera DualSense oraz być „równie ergonomicznym akcesorium”. Na szczegóły przyjdzie nam jednak nieco poczekać. Producent zaznacza, że debiut headsetu nie nastąpi w 2021 roku. Część deweloperów jednak już teraz pracuje nad kreatywnymi projektami mającymi pozwolić na wykorzystanie potencjału w stu procentach.

Osoby zainteresowane wirtualną rzeczywistością mają więc na co czekać.

Źródło: Sony / Foto. instalki.pl