Instalki.pl » Aktualności » Hardware » PlayStation 5 już dzisiaj na Allegro (aktualizacja)
Wtorek, 16 Luty 2021 13:32, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2021-02-15 121114PS5 ponownie w sprzedaży?

Chyba nie ma na rynku drugiego tak pożądanego produktu z kategorii szeroko pojętej elektroniki użytkowej jak PS5. Najnowsza generacja konsoli do gier od Sony sprzedaje się znakomicie, problem stanowi natomiast niewystarczająca produkcja. Na całym świecie wszystkie dostępne egzemplarze PlayStation 5 wyprzedają się dosłownie natychmiast. Gdzie w Polsce kupić PS5? Sprzęt wkrótce ma pojawić się na Allegro.

Konsola cyklicznie pojawia się w polskich sklepach z elektroniką jednak w naprawdę małych nakładach. Dodatkowo, sprzedawcy wykorzystują duże zapotrzebowanie na PS5 i dorzucają do zestaw często niekoniecznie potrzebne graczom akcesoria oraz gry. MediaMarkt poszedł o krok dalej i sprzedawał konsolę w zestawie z telewizorem.

PlayStation 5 na Allegro, kiedy?


Nadzieje kupujących rozbudził Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Allegro. Na Twitterze pojawił się wpis o następującej treści:


[Aktualizacja 16.02.2021]: 

Według Spider's Web, do sprzedaży trafią łącznie trzy różne zestawy z konsolami - wszystkie punktualnie o godzinie 12:00.

Podstawowy zestaw kosztuje 2199 złotych i dotyczy wersji bez napędu, której sugerowana cena wynosi 1849 złotych. Niska dostępność robi niestety swoje. Wewnątrz znajdują się dwa kupony - jeden pozwala za darmo korzystać z PlayStation Plus przez 365 dni, a drugi zasilić konto w PS Store kwotą 100 złotych.

Drożej kupić będzie można konsolę PlayStation 5 w podobnym zestawie jak wyżej, ale z dodatkowym kontrolerem DualSense. Cena zestawu to 2399 złotych, co znaczy, że za dodatkowego pada zapłacimy 200 złotych ekstra zamiast 300 złotych.

Najbogatszy z zestawów kosztuje 2999 złotych i dotyczy konsoli z napędem. Kupujący znajdą dziś łącznie trzy dobre gry. Są nimi The Last of Us 2, Spider-Man: Miles Morales oraz Demon’s Souls Remake. Wewnątrz opakowania znajdzie się kupon na darmowy rok korzystania z PlayStation Plus oraz dodatkowy kontroler, ale zabraknie kuponu do PS Store.

Zestawy już są:


PS5 + Spider Man, Demons Soul, The Last of Us 2
PS5 + Spider Man, Demons Soul, The Last of Us 2 na Allegro

PlayStation 5 na Allegro - inne oferty


Osoby zainteresowane ofertą odsyłamy do kategorii Konsole - Sony PlayStation 5 (PS5) na Allegro. W tym miejscu powinny pojawić się konsole w momencie, gdy Allegro ruszy ze sprzedażą. Tymczasem możemy znaleźć tam oferty nieoficjalnych sprzedawców, którzy wykorzystując duże zapotrzebowanie, mocno zawyżają ceny.

2021-02-15 122209
Aktualne ceny PS5 na Allegro nie zachęcają do zakupu / foto. wł.

Gdzie kupić PlayStation 5 w Polsce?


Jeżeli nie uda się Wam na Allegro, warto sprawdzić ofertę popularnych sklepów z elektroniką:


Źródło: wł., SW