Instalki.pl » Aktualności » Hardware » FunBox 6 z Wi-Fi 6 już dostępny w Orange. Co potrafi nowy router?
Środa, 27 Styczeń 2021 10:30, Wpisany przez Maksym Słomski
orange funbox 6Najnowszy router Orange.

Ledwo co po długich bojach z operatorem udało mi się wywalczyć Funboxa 3, a Orange wprowadza teraz do swojej oferty nowy router Funbox 6? Skandal! ;) Ten debiut to jednak doskonała wiadomość dla osób planujących rozpoczęcie korzystania z usługi Orange Internet lub przedłużenie obowiązującej umowy. Funbox 6 obsługuje najnowszy szybki standard Wi-Fi 6 (802.11 ax), a jego parametry pozwalają przypuszczać, że będzie to najdoskonalszy z dotychczasowych routerów Orange.

Router Funbox 6 - specyfikacja


Funbox 6 to router przeznaczony do obsługi internetu w technologii światłowodowej (FTTH). Za sprawą swojej stojącej budowy, 7 zewnętrznych anten oraz wykorzystaniu technologii transmisji kierunkowej, ma gwarantować świetny zasięg - lepszy niż w przypadku Funboxa 3.0. Zastosowanie technologii Wi-Fi 6 umożliwia lepsze zarządzanie większą liczbą urządzeń podłączonych do sieci - nawet jeśli nie wspierają one tego standardu.

Funbox 6 1
Źródło: Orange

Sprzęt działa oczywiście dwuzakresowo - w paśmie 2,4 GHz (MIMO 3x3) oraz 5 GHz (MU-MIMO 4x4). W routerze znalazło się 512 MB RAM i 512 MB pamięci na dane.

Sprzęt wyposażono na tylnym panelu w złącze TEL do podłączenia telefonu VoIP, port USB 3.0, cztery porty Ethernet 1 Gb/s oraz przyciski reset, power i port optyczny. Z przodu widnieją LED-y symbolizujące stan internetu, Wi-Fi oraz telefonu. Nie zabrakło przycisku WPS do szybkiego parowania urządzeń w sieci Wi-Fi oraz dedykowanego przycisku Wi-Fi do szybkiego włączania i wyłączania połączenia bezprzewodowego.

Funbox 6 2
Źródło: Orange

Mechanizm Smart Wi-Fi w Funbox 6 ma zadbać o automatyczny dobór najlepszych parametrów Wi-Fi do możliwości urządzeń i sytuacji w otoczeniu. AutoDiag zaoferuje z kolei automatyczną diagnostykę i naprawę ewentualnych błędów. Funboxem 6 można zarządzać z poziomu apki FunBox na smartfony i tablety.

funbox 6 3
Źródło: Orange

Orange chwali się, że obudowa Funboxa 6 została wykonana w 100% z plastiku z recyklingu.

Funbox 6 - jak dostać?


Funbox 6 jest już dostępny dla wszystkich, którzy zdecydują się na podpisanie nowej umowy przez stronę www.orange.pl w wersji 600 Mb/s i 1 Gb/s. Urządzenie można otrzymać także w sytuacji przedłużania umowy.

Funbox 6 co oznaczają migające diody?


Problem z Funbox 6? Nie wiesz co oznaczają migające diody? Odpowiedź znajdziesz na poniższej grafice.

funbox 6 4
Źródło: Orange

Źródło: Orange