Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Cukierkowy domek dla lalek skrywa potężny PC z RTX 3070 i Intel Core i9
Czwartek, 21 Styczeń 2021 23:15, Wpisany przez Jan Domański
Potężny gamingowy PC jak różowy dom dla lalekNiepozorna różowa obudowa z gamingową bestią.

Scena moderska potrafi stworzyć naprawdę świetne nietypowe komputery z obudowami nawiązującymi do najróżniejszej tematyki czy konkretnych dzieł kultury. W ubiegłym roku pisaliśmy chociażby o stworzonym przez Polaka PC w klimacie Cyberpunka 2077. Staszek "Tips" Wiertelak i jego Powercore, to zapewne wymarzony sprzęt dla fanów najnowszej gry CD Projekt RED. Jaka jednak maszyna byłaby idealna na wielbicielki różowych azjatyckich klimatów np. w stylu Hello Kitty?

"Hello Kitty", róż z bielą i słodki wygląd PC


Na kanale Chellyries YT w serwisie YouTube można znaleźć mniej więcej minutowe wideo z prezentacją najnowszej maszyny autorki wspominanego kanału. Została stworzona na wzór różowo-białego domku dla lalek i w klimacie przypominającym Hello Kitty. Od razu przepraszam za moje uproszczenie. Jestem świadomy, że chodzi o inną serię niż Hello Kitty, bo nie widzę charakterystycznego kotka, ale nie jestem znawcą tej tematyki, więc najprościej jest mi opisać wystrój PC właśnie w taki sposób.

Potężny gamingowy PC jak różowy dom dla lalekW środku jest równie różowo, ale też widać potężne podzespoły / foto. Chellyries YT @ YouTube

Choć nie tylko samego komputera. Całe stanowisko dla gracza jest skąpane w różu, bieli i akcesoriach nawiązujących do tego stylu. Obok widzimy też monitor AOC Agon, klawiaturę, myszkę, gamepady, Nintendo Switch i tablet - wszystko również w identycznej kolorystyce. Ale wróćmy do samej jednostki centralnej. Została przygotowana przez azjatyckich moderów z grupy prowadzącej kanał Ryu Tech Modz. Przeglądając miniaturki ich filmów można stwierdzić, że różowe dzieło jest jak na razie najbardziej zaawansowanym projektem. Przynajmniej w porównaniu do zawartości ich autorskiego zakątka na YouTubes.

To tylko pozory, w środku czai się potężny komputer do gier


Podstawa domku skrywa na froncie część portów i włącznik. Front i boki, to po prostu domek dla lalek z oknami, schodami, dachem, gankiem, nawet drzewami i balkonem, na którym spoczywa figurka, a za nim widać niewielki wyświetlacz. Okna są przezroczyste, choć wykonane w taki sposób, że rozpraszają światło, widać bijące od środka kolory podświetlenia komputera. Z prawej strony na boku jest spory przezroczysty panel. Całość otwiera się bardzo łatwo, nie trzeba robić tego ręcznie. Wystarczy nacisnąć guzik aktywujący automatyczny mechanizm, który jest oparty o siłownik.


Maszyna umieszczona w tej nietypowej obudowie (tak naprawdę gruntownie przebudowanej Robin 2 Case) może przyprawić o szybsze bicie serca amatorów mocnych gamingowych podzespołów. No chyba, że nie lubią podobnej kolorystyki. Właśnie, wolelibyście nie taki kiepski, ale jednak zauważalnie gorszy "tradycyjny" komputer czy tak mocny różowo-lalkowy jak na omawianym wideo? No chyba, że tak jak w typ przypadku macie już pogromcę gier.

A konkretnie dziesięciordzeniowy procesor Intel Core i9-10900F, płytę główną ASUS Z490-A Strix Gaming, grafikę Palit GeForce RTX 3070 Gaming Pro OC, 32 GB RAM (4 x 8 GB 3200 MHz) OCPC EXTREME Pink, SSD M.2 NVMe WD 500 GB, WD Black HDD 2 TB i zasilacz Corsair o mocy 850 W, więc nie macie powodu na narzekanie na podzespoły. Całość uzupełnia ID Cooling Snow Edition ARGF Fans Trio i system chłodzenia cieczą oparty o Bykski. Oczywiście wszystko, nawet płyn chłodzący, także jest różowo-białe. No, może poza nośnikami - nie widać ich, więc nie możemy zweryfikować koloru, ale raczej jest tradycyjny, a przynajmniej nie kojarzę różowych specjalnych edycji SSD i HDD WD.

Zobacz również:
ASUS ROG Strix Scar i G. Mocarne laptopy z najwydajniejszymi CPU AMD i GPU RTX 3000


Źródło i foto: Chellyries YT @ YouTube