Instalki.pl » Aktualności » Hardware » iPad mini 6 może być przełomem. Oto najnowsze wizualizacje
Czwartek, 21 Styczeń 2021 15:09, Wpisany przez Patryk Korzeniecki
Apple iPad mini 6
Takiego iPada mógłbym przytulić.

Wygląda na to, że Apple szykuje odświeżenie małego iPada. Na serwisie Pigtou pojawiło się kilka wizualizacji urządzenia oraz pewne przecieki na temat jego specyfikacji. 

Apple iPad mini 6 z zupełnie nowym wyglądem


Poprzedni iPad mini nie wygląda obecnie zbyt nowocześnie. Mamy do czynienia ze sporymi pasami startowymi nad i pod wyświetlaczem. W nadchodzącym tablecie ma się to jednak zmienić.

Według źródła Apple w iPadzie mini 6 rozciągnie ekran aż do samych brzegów. Zarówno kamerka selfie jak i czytnik Touch ID mają znaleźć się w otworach w wyświetlaczu.

Apple iPad mini 6Apple iPad mini 6 / Foto: Pigtou

Apple iPad mini 6 dzięki takiemu zabiegowi nie tylko będzie wyglądał znacznie nowocześniej, ale także zyska na wielkości panelu. Podobno ma wzrosnąć z 7,9 do 9,15 cala bez zmiany szerokości i wysokości urządzenia (203,2 x 134,8 mm). Zmienić się ma za to grubość - podobno zwiększy się z 6,1 mm do 6,25 mm. Jak widzicie jest ona symboliczna i nie powinna być odczuwalna.

Apple iPad mini 6 z procesorem z najnowszych iPhone'ów


Apple iPad mini 6Apple iPad mini 6 / Foto: Pigtou

Nowy tablet Apple'a podobno będzie napędzany procesorem A14 Bionic, którego znajdziemy w smartfonach serii iPhone 12. Możliwe jest jednak wykorzystanie starszego czipu A13 w celu zmniejszenia ceny.

iPada mini 6 możemy się spodziewać w marcu tego roku.

Źródło: Pigtou