Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Co za cudak! OPPO Find X3 Pro na przecieku
Środa, 13 Styczeń 2021 12:30, Wpisany przez Patryk Korzeniecki
OPPO Find X3 przeciek
Zrobił na mnie wrażenie.

OPPO Find X był nieszablonowym smartfonem. Producent ukrył wszystkie trzy aparaty w dużym module wysuwanym u góry telefonu, czym zdobył rozgłos. OPPO Find X2 i X2 Pro były już nieco bardziej przyziemnymi smartfonami, chociaż lepszy wariant wyróżniał się peryskopowym obiektywem. Warto wspomnieć też o skórzanych wariantach, na które zdecydowało się także Xiaomi w Mi 11.

Plotki o OPPO Find X3 sugerują, że nadchodzący OPPO Find X3 Pro również będzie się wyróżniał.

OPPO Find X3 Proz nieszablonową wysepką fotograficzną?


Evana Blass zamieścił na Voice wysokiej jakości rendery, które ujawniają nam nadchodzącego flagowca w całej okazałości. Według nich smartfon otyrzyma obustronnie zakrzywiony ekran, a kamerka selfie zostanie zlokalizowana w lewym, górnym rogu w pojedynczym otworze. Ramka zostanie wykończona w połysku. Najprawdopodobniej będzie to aluminium.

OPPO Find X3 przeciekOPO Find X3 Pro / Foto: Evan Blass (voice.com)

Największą uwagę przykuwa jednak moduł fotograficzny. W dzisiejszych czasach producenci idą w wydzielone wysepki fotograficzne, najczęściej akcentując pojedyncze obiektywy (dobrym przykładem jest iPhone 12). W omawianym flagowcu producent najprawdopodobniej zdecyduje się na nieco inną koncepcję.

OPPO Find X3 przeciekOPO Find X3 Pro / Foto: Evan Blass (voice.com)

W OPPO Find X3 aparaty nie zostaną umieszczone w wybrzuszeniu tylnych plecków (wykonanych ze szkła lub skóry). W nich z kolei wycięto otwory na obiektywy, diodę doświetlającą i najprawdopodobniej mikrofon. Wspomniane wybrzuszenie wygląda na dosyć spore, co zdradzają mocne cienie wokół niego.

Dzięki nieco innej koncepcji smartfon przykuwa oko - od razu zwróciłem uwagę na wizualizacje OPPO Find X3 Pro przy szukaniu materiału na tekst ;).

Moim zdaniem wygląda świetnie. A co Wy o nim myślicie?

OPPO Find X3 Pro - przewidywana specyfikacja


Ekran OPPO Find X3 Pro najprawdopodobniej będzie miał przekątną 6,7 cala i rozdzielkczość QHD+. Jak na flagowca z 2021 roku przystało, prawdopodobnie obsłuży odświeżanie 120 Hz. W osiągnięciu odpowiedniej płynności ma pomóc najnowszy Snapdragon 888.

OPPO Find X3 przeciekOPO Find X3 Pro / Foto: Evan Blass (voice.com)

W wysepce z tyłu urządzenia OPPO ma umieścić trzy aparaty: główny 50 MP, 50 MP (najprawdopodobniej) ultraszerokokątny i dodatkowy o bliżej nieokreślonej funkcji - możliwe, że przybliżający. Co ciekawe, największe matrcye mają być jeszcze niezaprezentowanymi matrycami Sony.

OPPO Find X3 Pro ma być zasilany ogniwem 4500 mAh z ładowaniem przewodowym 65 W i bezprzewodowym 30 W. Oczywiście nie zabraknie NFC.

Premiera OPPO Find X3 Pro spodziewana jest w marcu lub kwietniu 2021 roku.

Zobacz również: Smartfony OPPO otrzymają Androida 11. Lista i plan aktualizacji

Źródło: VoiceGSMArena