Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Mini PC Intel NUC wkrótce z Tiger Lake. Także gamingowe wersje
Piątek, 04 Grudzień 2020 22:41, Wpisany przez Jan Domański
Intel NUC 11 genJeszcze więcej mocy w mini PC Intela.

Jeśli się zastanawialiście, gdzie są najnowsze procesory mobilne 11 generacji Intel Tiger Lake w autorskiej linii mini PC tej firmy, czyli NUC, to już dalej nie musicie zaprzątać sobie głowy pytaniem. Jak donoszą zachodnie źródła, do końca roku, ewentualnie zaraz na początku 2021, możemy spodziewać się nowych NUCów.

Niewielkie Intel NUC do multimediów, a nawet gier


Intel Panther Canyon NUC z typowym przeznaczeniem i nakierowany bardziej na gry Intel Phantom Canyon NUC. Druga z propozycji jest tą, która ukaże się dopiero na początku 2021 roku. Tak jak poprzednie minikomputery NUC, także Panther Canyon będzie dostępny w obudowie o kubaturze 0,5 i 0,7 litra. Większy wariant z dodatkowym miejscem na nośnik 2,5 cala (SSD lub HDD). Obie edycje zawierają slot M.2 2280 na SSD NVMe PCIe lub SATA. Podobno sercem komputera będą procesory z 28 W TDP, takie jak Intel Core i3-1115G4, Intel Core i5-1135G7 i Intel Core i7-1165G7.

Intel NUC 11 genfoto. Intel via FanlessTech

Zdecydowanie większy, ale wciąż niewielki (obudowa 1,35 litra) Phantom Canyon, to coś nawet dla graczy. Poza CPU z linii Intel Tiger lake 28 W, będzie zawierać karty graficzne innych firm, choć pod tym kątem niestety nie ma bardziej szczegółowych informacji. Powinien być już całkiem ciekawym komputerem do grania, ale bez przesady, wciąż nie będzie to gamingowa bestia. Inne funkcje mają obejmować między innymi do 64 GB pamięci RAM DDR4-3200, HDMI 2.0b, mini-DisplayPort 1.4, Thunderbolt 4, Ethernet 2,5 Gb/s, WiFi 6, Bluetooth 5 i kilka szybkich portów USB-A.

Potrzebujesz znacznie więcej mocy? Poczekaj na Beast Canyon


Jeszcze później w 2021 roku będzie można kupić Intel NUC Beast Canyon z Intel Tiger Lake-H, a konkretnie i3, i5, i7, a nawet i9, w tym serie z literką K w nazwie. Oczywiście takie podzespoły będą potrzebowały znacznie wydajniejszego i większego chłodzenia, więc nie będzie mowy o malutkim komputerku NUC, a raczej całkiem sporym jak na tę serię - 8 litrów kubatury. Oczywiście, to wciąż sporo mniej niż typowy średniej wielkości komputer stacjonarny (od 35 do 45 litrów objętości).

Zobacz również:
ASRock dla fanów miniPC i AMD. Ryzen Embedded w niewielkich iBOX-V2000


Źródło i foto: fanlesstech