Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Wiceszefowa Xiaomi nazwała konsumentów przegrywami. Spotkała ją kara
Sobota, 28 Listopad 2020 20:42, Wpisany przez Maksym Słomski
xiaomi przegrywy
Przykra sytuacja.

Jak byście się czuli jako wierni fani danej marki, gdyby jeden z jej szefów określił Was mianem "przegrywów"? Mówię tutaj zwłaszcza o Panach, w odniesieniu do których słowo "przegryw" nacechowane jest w Internecie podwójnie negatywnie. Tak właśnie o konsumentach kupujących elektronikę użytkową wypowiedziała się wiceszefowa Xiaomi, Wang Mei. Poniosła już konsekwencje swoich słów.

Niefortunna wypowiedź o konsumentach - przegrywach


21 listopada, podczas China Human Resources Management Annual Conference, odbywała się konferencja o nazwie "China's Leading Enterprise Talent Development Forum". Podczas swojego wystąpienia wiceprezes Xiaomi, Wang Mei, powiedziała:

"Xiaomi wierzy w to, że w przyszłości ten, kto zatrzyma przy sobie Diaosi, będzie kontrolował świat."

Słowo diaosi w slangu chińskim oznacza tyle, co angielskie słowo "looser" i jest używane w kontekście osób nie odnoszących sukcesu w życiu. W języku polskim tłumaczy się je na ironiczne słowo "przegryw", którym to mianem zwykło określać się pogardliwie mężczyzn bez powodzenia u płci przeciwnej, którzy swoje życie spędzają często w izolacji od otoczenia i mają problemy z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich.

xiaomi mi 10t pro
Xiaomi chce być marką premium, ale sukces swój zbudowało na sprzedawaniu smartfonów ludziom z mniej zasobnymi portfelami. | Źródło: mat. własny

Prawdopodobnie Mei nie chciała nikogo obrażać, ale komentatorzy szybko zarzucili jej zarówno złe traktowanie mężczyzn, jak i wszystkich konsumentów. Wypowiedź błyskawicznie wywołała burzę w sieci. Czy takie słowa przystoją przedstawicielce producenta, który aspiruje ostatnio coraz mocniej do bycia marką premium, na razie na chińskim rynku? Odpowiedź jest oczywista.

Na odpowiedź Xiaomi czekaliśmy 4 dni


Firma Xiaomi wydała komunikat prasowy dopiero 25 listopada. Stwierdzono w nim, że Wang żałuje, że wyrządziła tak wiele szkód fanom marki swoim lekkomyślnym oświadczeniem. Mei zdecydowała się zrezygnować ze swojego stanowiska, a firma wyraziła na to zgodę.

xiaomi oświadczenie
Oświadczenie Xiaomi w sprawie wypowiedzi Wang Mei. | Źródło: Xiaomi

Wang Mei również złożyła publiczne przeprosiny. Powiedziała, że jej słowa należy rozpatrywać jako jej osobisty błąd i coś, co nie reprezentuje punktu widzenia firmy.

"Proszę, nie myślcie źle o tym, co kieruje Xiaomi" - powiedziała.

Przeprosiny przyjęte?

Źródło: inf. własna