Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Sony: Nowe egzemplarze PlayStation 5 w sklepach jeszcze w tym roku
Czwartek, 26 Listopad 2020 09:07, Wpisany przez Anna Borzęcka
ps5-dostepnosc
To wiadomość, którą wielu chciało usłyszeć.

PlayStation 5, konsola nowej generacji produkcji Sony, miała swoją premierę w Polsce 19 listopada. Niestety, jej egzemplarze rozeszły się jak ciepłe bułeczki – już w dniu jej debiutu wszelkie jej magazynowe zapasy zostały wyczerpane. Osoby, które wówczas nie zdążyły kupić urządzenia od jednego z oficjalnych dystrybutorów musza poczekać, aż do sklepów dostarczone zostaną jego nowe nakłady. Kiedy to nastąpi? Mamy w tej kwestii dobre wieści.

PlayStation 5 w sklepach


Cóż, po premierze PlayStation 5 chyba każdy spodziewał się tego, że nowe egzemplarze konsoli trafią do sklepów dopiero w 2021 roku. Wszystko na to wskazywało. Niemniej, za pośrednictwem postu na Twitterze Sony właśnie poinformowało, że stanie się to jednak jeszcze przed końcem tego roku. Firma zaleca, by w najbliższej przyszłości bacznie śledzić w związku z tym komunikaty publikowane przez sprzedawców.


Niestety, z oświadczenia Sony nie dowiadujemy się, czy braki PlayStation 5 w sklepach zostaną uzupełnione jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, czy dopiero po nich. Zatem, najlepiej nie robić sobie nadziei na to, że na „pod choinkę” będziecie mogli sprawić sobie lub komuś prezent w postaci tej konsoli.

Czytaj więcej: PlayStation 5 - recenzja konsoli nowej generacji po tygodniu użytkowania

PlayStation 5 za 4 tysiące złotych?


Oczywiście, jeżeli bardzo chcecie zakupić PlayStation 5 przed świętami, możecie sięgnąć do takich serwisów jak OLX czy Allegro Lokalnie, gdzie osoby, które zdążyły zdobyć konsolę w dniu premiery, odsprzedają swoje egzemplarze. Liczcie się jednak z tym, że osoby te, licząc na łatwy zarobek, żądają za swoje urządzenia niemałych pieniędzy. W wielu przypadkach mowa o kwotach niemal dwa razy większych niż oryginalna cena PlayStation 5.

Rzecz jasna, trudno się temu dziwić, skoro nawet MediaMarkt, jeden z oficjalnych partnerów Sony, postanowił zaoferować niektóre egzemplarze konsoli wraz z dwoma kontrolerami DualSense w cenie 3999 złotych wraz z obietnicą wysyłki 19/20 listopada. Tymczasem, domyślna cena PlayStation 5 (w parze z jednym kontrolerem) wynosi 2299 złotych, zaś pojedynczy kontroler kosztuje 319 złotych.Źródło: Sony, fot. tyt. mat. własne