Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Asystent Google trafi na wybrane telewizory Samsunga
Sobota, 21 Listopad 2020 17:01, Wpisany przez Tomasz Bielski
familiada
Na początek w 12 krajach.

Asystent Google trafia na coraz większą liczbę sprzętów. Ku zaskoczeniu wszystkich, Samsung poinformował, iż sztuczna inteligencja amerykańskiej firmy będzie dostępna na telewizorach koreańskiego producenta. Do końca 2020 roku, użytkownicy przebywający na terenie Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Włoszech będą mogli wypróbować działanie Asystenta Google na swoim zestawie. Na samym początku funkcjonalność pojawi się w 12 krajach, jednak można się spodziewać, że wraz z czasem jej dostępność zostanie rozszerzona. W tym zapewne również na Polskę.

Asystent Google trafia na telewizory Samsunga

Według Samsunga, Asystent Google na telewizorach firmy będzie mógł być wykorzystywany do bezpośredniego sterowania telewizorem – między innymi przy pomocy głosu. Użytkownicy będą mogli zmieniać kanały, regulować głośność lub też sterować innymi urządzeniami domowymi za pomocą samego telewizora. Każda z osób będzie mogła także poprosić o aktualne informacje na temat pogody lub włączyć odtwarzanie muzyki. Całość będzie od samego początku zintegrowana z innymi usługami Google, takimi jak wyszukiwarka, Zdjęcia czy Kalendarz lub Mapy.

samsungasystentgoogle2
fot. Samsung

Telewizory Samsunga z 2019 roku już wcześniej były zintegrowane z Asystentem Google, jednak wtedy użytkownicy musieli wydawać polecenia za pomocą oddzielnego urządzenia wyposażonego w asystenta głosowego – mógł być to na przykład głośnik Google Home. Nowe modele nie będą posiadały takiego ograniczenia.

A gdzie… Bixby?

Dzięki obsłudze zarówno Alexy, jak i Asystenta Google na swoich telewizorach, Samsung niejako delikatnie wycofuje się z inteligentnego asystenta Bixby, który był mocno promowany przez firmę w ostatnich latach. Jeśli znajdujecie się w kraju, który obecnie może skorzystać z Asystenta Google na telewizorach Samsunga, wystarczy przejść do ustawień i w zakładce „Głos” zmienić swojego preferowanego asystenta. A dalej nie pozostaje już nic innego, jak po prostu korzystać.

Źródło: TheVerge / fot. Samsung