Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Mam nadzieję, że MediaMarkt nikomu nie wyśle PlayStation 5 w tej cenie
Czwartek, 19 Listopad 2020 12:21, Wpisany przez Maksym Słomski
playstation 5 mediamarkt allegro
Istne kuriozum.

Zgodnie z przewidywaniami, rozpoczęcie regularnej sprzedaży konsol PlayStation 5 spowodowało przeciążenie serwerów sklepów, w których konsole były dostępne. Internauci znudzeni czekaniem na wczytanie się stron internetowych Media Expert i innych sklepów udali się na Allegro. Wśród nich byli redaktorzy Instalki.pl. Co ujrzeliśmy?

MediaMarkt sprzedawało PS5 po zawyżonej cenie


Oficjalny sklep MediaMarkt na Allegro postanowił na premierę PS5 wystawić ofertę z konsolą PlayStation 5 z dodatkowym kontrolerem DualSense. Cena? Skromne 3999 złotych. Za takie, mniejsze lub większe pieniądze swoje zamówione w przedsprzedaży konsole (z gwarancją dostawy 19 listopada) odsprzedawali wcześniej Polacy na OLX. Opis aukcji MediaMarkt sugerował, że jest to jakiegoś rodzaju "test". Czego dokładnie? Nie wiadomo.

ps5 mediamarkt 1
Konsola PlayStation 5 od MediaMarkt na Allegro. Cena jest dziełem przypadku czy może... | Źródło: mat. własny

Gdy po raz pierwszy odwiedzaliśmy niniejszą ofertę, do kupienia dostępnych było 19 urządzeń. W momencie zakończenia sprzedaży, kilkanaście minut później pozostało wyłącznie 7 sztuk urządzeń. Najwyraźniej znalazły się osoby, które zechciały za sprzęt przepłacić, aby dostać go pomiędzy 20 i 24 listopada, a nie do 15 grudnia, jak w przypadku zamówienia dokonywanego na stronie sklepu.

ps5 mediamarkt 2
Opis oferty sugeruje pomyłkę, ale każdy kupujący wie przecież doskonale, co kupuje. | Źródło: mat. własny

MediaMarkt jest oficjalnym partnerem Sony i nie wydaje mi się, aby japoński producent był zadowolony z takich praktyk. Powiedzmy sobie szczerze: to nic innego jak zwykłe naciągactwo, o ile oferta nie pojawiła się w ramach jakiejś gigantycznej pomyłki. Jeśli sklep nie anuluje zamówień lub nie zwróci kupującym nadpłaconych pieniędzy, to... a z resztą, nie chce mi się wierzyć, aby tak mogło być.

Zwróciłem się już do MediaMarkt z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

[Aktualizacja, godz. 13:30, 19.11.2020]:

Otrzymaliśmy odpowiedź od Media-Saturn, ale nie jest to odpowiedź, jakiej się spodziewaliśmy. 

"Wszystkie zamówienia wystawione przez oficjalny sklep MediaMarkt zostaną zrealizowane i wysłane w podanym terminie. Taka była oferta cenowa na Allegro i wysyłkę tych konsoli rozpoczynamy dziś lub jutro."

Wygląda na to, że sklep sprzedawał konsolę w zawyżonej cenie i kto ją kupił, ten... przepłaci, ale dostanie sprzęt przed osobami, które zakupiły sprzęt w cenie normalnej, w internetowym sklepie.

Chętnie dowiemy się, co sądzi Sony na temat takich praktyk swoich partnerów. Złożyliśmy już w tej sprawie stosowne zapytanie.


Źródło: mat. własny, Allegro