Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Specjalne edycje Call of Duty SSD i HDD WD_BLACK. Wyróżnij swój zestaw
Środa, 18 Listopad 2020 14:58, Wpisany przez Jan Domański
WD_BLACK SN850 CoD EditionNie tylko myszki i klawiatury mają grafiki z gier.

Jeśli interesujecie się grami i lubicie mieć sprzęt w specjalnych edycjach, który otrzymał malowanie zgodne z waszymi ulubionymi tytułami, to zapewne macie taką myszkę, klawiaturę czy słuchawki, ewentualnie gamepada lub kierownicę. Jednak zmiana wizualnego aspektu bardziej typowych komputerowych komponentów, to już mniej spotykana sprawa.

Gry na nośnikach USB w szatach WD i Call of Duty


Czasem zdarzają się karty graficzne, ale płyty główne, zasilacze, RAM czy nośniki danych, to już zupełna awangarda. Mimo wszystko do tego ostatniego segmentu należą najnowsze propozycje ze stajni Western Digital. Ich seria dedykowanych graczom nośników HDD i SSD rozszerzyła się o specjalne edycje dla fanów Call of Duty Black Ops Cold War. Chodzi konkretnie o takie produkty o zdecydowanie przydługich nazwach, jak: WD_BLACK Call of Duty: Black Ops Cold War Special Edition P10 Game Drive, WD_BLACK Call of Duty: Black Ops Cold War Special Edition P50 Game Drive SSD i WD_BLACK Call of Duty: Black Ops Cold War Special Edition SN850 NVMe SSD 1TB. Kiedyś z racji podobnej współpracy można było kupić nawet router ASUSa z oznaczeniami poprzedniej części Call of Duty Black Ops.

WD_BLACK Call of Duty: Black Ops Cold War Special Edition P10 Game DriveNiezbyt szybki, ale pojemny dysk twardy WD_BLACK P10 np. do przechowywania swoich gier / foto. Western Digital

Dwa pierwsze dyski, to znane już od mniej więcej roku zewnętrzne napędy USB. P10 jest tradycyjnym HDD o pojemności 2 TB (edycje bez CoD dostępne są także jako 4 TB i 5 TB). Transfery to niezbyt imponujące maksymalne 140 MB/s. WD_BLACK P50 ma już się czym pochwalić. Co prawda pojemność znów jest ograniczona do jednego wariantu, w tym przypadku 1 TB, ale prędkości wypadają kosmicznie jak na USB. Dzięki USB 3.2 Gen 2x2, można uzyskać nawet 2000 MB/s. Niestety bardzo mało sprzętów ma złącza tego typu, zapewne większość czytelników dysponuje USB 3.2 Gen 1, a mający nowsze konstrukcje też USB 3.2 Gen 2. Wtedy realne transfery są ograniczone do około 1250 MB/s i 500 MB/s.

Call od Duty na SSD PCI-Express 4.0 od WD


Do wnętrza komputera lub konsoli (choć PS5 niestety musi poczekać na softwareową implementację obsługi dodatkowych nośników M.2) możemy wstawić niedawno opisywany SSD WD_BLACK SN850, oczywiście w tym wypadku ze specjalna grafiką Call of Duty. Znów tylko 1 TB pojemności. WD obiecuje nawet 7000 MB/s w odczycie i 5300 MB/s w zapisie, o ile dysponujemy interfejsem PCI-Express 4.0 i wolnym gniazdem M.2 2280. W przypadku wpięcia w PCI-Express 3.0, oczywiście prędkości wciąż będą bardzo wysokie, ale ograniczone względem nowszego standardu.

WD_BLACK Call of Duty: Black Ops Cold War Special Edition P50 Game Drive SSDJeden z najszybszych nośników USB na rynku - WD_BLACK P50 w edycji CoD / foto. Western Digital

Wszystkie nośniki już i tak mały czarną kolorystykę więc nie różnią się mocno od "gołych" sztuk. Dodano białe logo Call of Duty Black Ops Cold War i znak graficzny powiązany z tą odsłoną serii (przypominający oznaczenie radioaktywności). Kolejnym dodatkiem są załączone kody promocyjne na specjalne punkty Call of Duty. Odpowiednio 1100 w HDD i 2400 w obu SSD. Nie podano obowiązujących w Poslce cen, ale za oceanem za WD_Black z brandingiem Call of Duty będzie trzeba zapłacić około 110 (P10), 250 (P50) i 240 dolarów (SN850). W prostym przeliczeniu daje to mniej więcej 415, 940 i 905 złotych. WD_BLACK w barwach Call of Duty ujrzymy już na początku grudnia.

Zobacz również:
 Nawet do 2 TB w niedrogim SSD Transcenda. Pierwszy model QLC firmy


Źródło i foto: Western Digital