Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Rozwijany smartfon od OPPO. Zobaczcie koncepcyjny telefon przyszłości (wideo)
Wtorek, 17 Listopad 2020 12:05, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2020-11-17 124339
Firma podczas INNO DAY 2020 przedstawiło 3 nowe koncepty produktowe.

Rynek smartfonów nie lubi nudy, a poszczególni producenci co jakiś czas pokazują naprawdę interesujące rozwiązania, które nie zawsze finalnie trafiają na rynek. Jak będzie z rozwijanym smartfonem od OPPO? Tego nie wiemy, ale trzeba przyznać, że projekt robi ogromne wrażenie.

Podczas gdy Samsung czy Huawei stawiają na składane konstrukcje, OPPO postanowiło iść w nieco innym kierunku. Firma podczas INNO DAY 2020 przedstawiło 3 nowe koncepty produktowe będące ucieleśnieniem wizji producenta na temat zintegrowanej przyszłości.

Koncept rozwijanego smartfonu – OPPO X 2021


OPPO informuje, że model X 2021 to najnowsze osiągnięcie działu badawczo-rozwojowego w zakresie elastycznego wyświetlacza i projektowania warstwowego, zapewniające użytkownikom bardziej naturalne, interaktywne wrażenia.Ten koncepcyjny smartfon zawiera trzy główne opatentowane technologie OPPO, w tym układ napędowy Roll Motor, płytkę 2 w 1 i samodzielnie opracowany laminat ekranowy o wysokiej wytrzymałości Warp Track. Składają się one na mogący się płynnie zmieniać wyświetlacz OLED, który mierzy od 6,7 cala do 7,4 cala. Pozwala to użytkownikom dostosować rozmiar wyświetlacza do ich rzeczywistych potrzeb.

Na YouTube pojawiły się już pierwsze filmy chińskich użytkowników, którzy mieli okazję zobaczyć urządzenie na żywo, zobaczcie sami:OPPO AR Glass 2021


Podczas wydarzenia producent zaprezentował też OPPO AR Glass 2021 - kompaktowe i i ultralekkie okulary o niemal 75% lżejsze od swojego poprzednika. W warstwie głównych rozwiązań OPPO AR Glass 2021 wykorzystane zostało rozwiązanie optyczne tzw. Birdbath, rozszerzające wrażenia immersywne.

2020-11-17 124057
2020-11-17 124122

OPPO AR Glass 2021 wyposażone zostały w szereg różnych sensorów, w tym podwójną kamerę typu rybie oko, czujnik ToF i kamerę RGB. Mogą nie tylko wspierać szereg naturalnych interakcji, w tym interakcje za pośrednictwem smartfona, interakcje oparte na gestach i lokalizację przestrzenną, ale także wykonywać obliczenia trójwymiarowej lokalizacji przestrzennej w ciągu milisekund, umożliwiając precyzyjną lokalizację i oferując użytkownikom rzeczywiste i naturalne wrażenia interakcji przestrzennej w rzeczywistości rozszerzonej dzięki bieżącym, dokonywanych w czasie rzeczywistym aktualizacjom informacji dotyczących pozycji użytkownika w przestrzeni.

2020-11-17 124112

Aplikacja CybeReal AR oparta na technologii przestrzennych obliczeń w czasie rzeczywistym, umożliwia jednoczesną bardzo precyzyjną lokalizację i rozpoznawanie przestrzeni. Jest obsługiwana przez trzy kluczowe technologie OPPO, w tym dokładną, co do centymetra, rekonstrukcję świata, precyzyjną lokalizację w czasie rzeczywistym i Chmurę OPPO, wzbogacając percepcję świata rzeczywistego przez użytkownika.

Podczas OPPO INNO DAY 2020 Tony Chen, założyciel i CEO OPPO, powiedział, że firma jest zdeterminowana, aby realizować odpowiedzialne innowacje i tworzyć bardziej nowatorskie produkty dzięki strategii rozwoju technologii 3 + N + X. OPPO wierzy w „Technology for Mankind, Kindness for the World” - gdzie celem innowacji powinni być ludzie.

Źródło i foto.: OPPO