Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Flagowy smartfon Google Pixel 5 jest bublem. Użytkownicy są wściekli
Wtorek, 20 Październik 2020 13:56, Wpisany przez Maksym Słomski
Google Pixel 5 wada 2
Jakość nie idzie w parze z ceną.

iPhone to najlepszy smartfon z systemem iOS. Powód jest prosty: tylko Apple produkuje smartfony z tym systemem operacyjnym. Czy Pixel od Google to najlepszy smartfon z systemem Android? Firma z Mountain View bardzo chciałaby, aby tak było. Problem polega na tym, że konkurencja na rynku telefonów z tym OSem jest kolosalna, a żaden smartfon Google nie jest zbyt dobrze wykonany. To samo dotyczy niestety flagowego Google Pixel 5.

Google Pixel 5 się rozwarstwia


Premiera Google Pixel 5 odbyła się 30 września tego roku, kiedy to firma zaprezentowała także smartfon Google Pixel 4A. Urządzenia wyglądają świetnie, ale nie idzie to w parze z jakością wykonania. Osoby mające już okazję użytkować Pixela 5 donoszą o problemie ze szparą pojawiającą się pomiędzy wyświetlaczem, a metalową obudową. W większości przypadków ten występuje od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka! Smartfon na pierwszy rzut oka wygląda tak, jakby puchła w nim bateria.

Google Pixel 5 wada 1
Szczeliny są widoczne gołym okiem. Jak wpływają na wodoodporność? Użytkownicy boją się sprawdzać. | Źródło: XDA

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy wada konstrukcyjna sprawia, że sprzęt trafi swoją pyło- i wodoszczelność, potwierdzane certyfikacją IP68. Logika nakazuje, że może tak właśnie być. Szpara najczęściej pojawia się w górnej części ramki otaczającej smartfon, w pobliżu wejścia na kartę SIM. Nie udało się do tej pory zbadać, czy winny jest puchnący akumulator. Gdyby tak było, mogłoby to oznaczać spore ryzyko dla użytkowników.

Google Pixel 5 wada 3
Niektórzy internauci twierdzą, że poszkodowani robią "z igły widły". Czy aby na pewno? | Źródło: Forum Google

Google Pixel 5: usterka jest powszechna


Usterka wydaje się powszechna, a głosy rozgoryczonych internautów widać tak na forach pomocy technicznej Google, jak i forum XDA. Nie da się jednoznacznie określić, czy przerwa pomiędzy ekranem i obudową będzie się z czasem powiększała.

Niektórzy posiadacze smartfonów Google Pixel 5 zwrócili wadliwe egzemplarze do Google. Niestety, wielu z nich dostało w zamian telefony obarczone identyczną wadą.

Przedstawiciele Google nie wydali jeszcze oświadczenia w tej sprawie.

Źródło: Google, XDA