Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Samsung prezentuje opaskę Galaxy Fit2
Sobota, 17 Październik 2020 12:28, Wpisany przez Tomasz Bielski
street view ukrycie domu
Proste urządzenie do mierzenia aktywności.

Samsung zaprezentował inteligentną opaskę Galaxy Fit2. Urządzenie przeznaczone jest na rynek masowy i ewidentnie celuje w przeciętnego konsumenta, który chciałby poznać więcej informacji dotyczących swojej aktywności. Urządzenie trafi do sklepów w wersji czarnej oraz szkarłatnej. Cała konstrukcja jest w stanie działać do 15 dni na jednym ładowaniu i wyświetla również aktualną godzinę. Co jeszcze potrafi Samsung Galaxy Fit2?

Samsung Galaxy Fit2 – prosta opaska do mierzenia aktywności

Najnowsza wersja Samsung Galaxy Fit2 pozwala użytkownikowi na mierzenie kondycji, zarządzanie snem oraz wspiera wodoszczelność zgodnie z normą ISO 22810:2010, co oznacza, że można w niej nurkować nawet na głębokość 50m, bez ryzyka uszkodzenia całego akcesorium. Samsung zdradza, iż opaska Galaxy Fit2 pozwala na rejestrowanie aktywności podczas niemalże wszystkich sportów wodnych.

Pod względem czujników i sensorów, w Galaxy Fit2 znajdziemy akcelerometr oraz żyroskop. Urządzenie po połączeniu z telefonem pozwala na kontrolowanie odtwarzaniem muzyką i pozwala na odczytanie powiadomień – pod warunkiem, iż posiadamy kompatybilny smartfon działający pod kontrolą systemu Android. Po połączeniu ze smartfonami Samsunga, opaska Galaxy Fit2 pozwoli także na szybkie odpowiadanie na wiadomości oraz powiadomienia. Za wyświetlanie obrazu odpowiada wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,1 cala.

samsunggalaxyfit222
fot. Samsung

Minimalna specyfikacja wymagana do działania opaski, to system Android 5.0 i nowszy, pamięć RAM na poziomie 1,5 GB oraz smartfon Samsunga lub innego producenta. Dla iOS, wystarczy posiadać iPhone’a 7 lub nowszego oraz iOS w wersji 10.0 lub nowszej.

Samsung Galaxy Fit2 został wyceniony na około 60 dolarów. W przeliczeniu na złotówki daje to mniej więcej 235 złotych. Urządzenie jest obecnie dostępne w systemie przedsprzedaży.

Źródło: SlashGear / fot. Samsung