Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Producenci smartfonów z Androidem, proszę skopiujcie to od Apple
Środa, 14 Październik 2020 08:43, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
MagSafe
MagSafe wymiata.

Apple już nie raz pokazało, że jedną decyzją potrafi zmienić rynek elektroniki użytkowej. Przykład? W iPhone'ach zrezygnowano ze złącza słuchawkowego 3.5 mm, a inny producenci szturmem zaczęli forsować podobne rozwiązanie, co nadal spotyka się z głosami niezadowolenia ze strony samych użytkowników. Tym razem Apple pokazało jednak rozwiązanie, które migiem powinno trafić do androidowej konkurencji. MagSafe.

Termin MagSafe z pewnością znany jest niektórym użytkownikom komputerów Mac. Teraz technologia ta powraca w nieco innej formie, bowiem zaimplementowano ją w smartfonach z serii iPhone 12.

MagSafe, to bajczenie proste


Amerykański gigant pokazał, jak w prosty sposób rozwiązać największą bolączkę ładowania bezprzewodowego. Mam na myśli ruchome elementy - wystarczy, że podczas ładowania nieumyślnie przesuniemy smartfon, a proces zostanie przerwany. Co na to Apple? Z pomocą przychodzą magnesy.

2020-10-14 093354
"Ładowarka MagSafe umożliwia cudownie proste bezprzewodowe ładowanie. Dzięki idealnie dopasowanym magnesom mocno przywiera do iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro i przyspiesza bezprzewodowe uzupełnianie energii." - informuje Apple

Najnowsze akcesoria MagSafe (w tym ładowarka bezprzewodowa) posiadają specjalne magnesy, które idealnie przylegają do obudowy smartfonów iPhone 12. To nie wszystko, zaimplementowano też szeregów sensorów, w tym NFC, aby akcesoria inteligentnie łączyły się z urządzeniem i wymieniać informacje.

2020-10-14 091943
MagSafe w iPhone 12 / foto. Apple

Akcesoria MagSafe kompatybilne są oczywiście z najnowszymi smartfonami iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 mini i iPhone 12. Ładowarka bezprzewodowa będzie działała też ze starszymi smartfonami wspierającymi ładowanie bezprzewodowe, jednak w tym wypadu nie możemy liczyć na "magiczne" łączenie magnetyczne.

Skórzany portfel z MagSafe do iPhone’a
Skórzany portfel z MagSafe do iPhone’a – naturalny brąz / foto. Apple

Ładowarka MagSafe będzie też szybsza. Dotychczas bezprzewodowe ładowanie iPhone'ów ograniczało się do 7,5W, nowa technologia dzięki idealnie dopasowanym magnesom przyspieszy do 15W. Oczywiście na rynku są już szybsze rozwiązania, ale ich powszechna implementacja wciąż kuleje.

Jestem pod wrażeniem jak Apple kolejny raz pokazuje rozwiązanie, które jest genialne w swojej prostocie. Mam też nadzieję, że podobne technologie zaczną stosować producenci smartfonów z Androidem, w końcu uwielbiają oni kopiować pomysły Apple.