SQL/DB Error -- [
    Error selecting database admin_joomla4!
  1. Are you sure it exists?
  2. Are you sure there is a valid database connection?
]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
Mały i tani iPhone 12 Mini potwierdzony. Data premiery ujawniona - Instalki.pl
Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Mały i tani iPhone 12 Mini potwierdzony. Data premiery ujawniona
Piątek, 25 Wrzesień 2020 14:41, Wpisany przez Maksym Słomski
iphone 12 smartfony
Tani iPhone 12 to iPhone 12 Mini.

iPhone 12 Mini faktycznie istnieje i mamy na to kolejny dowód w postaci zdjęć etykiet, naklejanych na pudełka z etui. Najmniejszy smartfon Apple, o którym pierwsze doniesienia pojawiły się z początkiem tego tygodnia, jest jednym z czterech urządzeń, których premiera odbędzie się w październiku. Kiedy? Właśnie się dowiedzieliśmy, oczywiście nieoficjalnie.

iPhone 12 Mini - najmniejszy smartfon Apple


iPhone 12 Mini to nazwa najmniejszego z nowych smartfonów produkowanych przez giganta z Cupertino, wyposażonego w 5,4-calowy ekran OLED. Przypominam, iż najbardziej kompaktowym z iPhone'ów obecnej generacji jest iPhone 11 Pro, wykorzystujący wyświetlacz o przekątnej 5,8-cala.


Pozostałe smartfony Apple to iPhone 12 (6,1"), iPhone 12 Pro (6,1") i iPhone 12 Pro Max (6,7"). Jeśli fotografia jest prawdziwa, w iPhone 12 i iPhone 12 Pro będzie można stosować identyczne etui.

Premiera iPhone 12


Premiera iPhone 12 Mini oraz pozostałych nowych smartfonów Apple odbędzie się 13 października. Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze serwisu MacRumors, powołując się na swoje źródła w postaci brytyjskiego telekomu. Premiera nowych smartfonów Apple odbywała się zawsze we wrześniu, jednakże w czerwcu tego roku producent potwierdził, że tym razem nastąpi ona wyjątkowo "kilka tygodni później".

Jedna z wielu wizualizacji iPhone 12. | Źródło: zrzut ekranu z YouTube

Wygląd iPhone 12 został już ujawniony


Zdjęcia iPhone 12 Pro wyciekły już do sieci, w związku z czym nikt nie powinien być specjalnie zaskoczony październikową prezentacją. Apple wraca do korzeni, a iPhone 12 ma wyglądać jak iPhone 5. Czy to źle? Absolutnie nie! Zdaniem wielu najładniejszy iPhone to właśnie iPhone 4 i korzystający z niemal tej samej stylistyki iPhone 5.

Zdjęcie iPhone 12 Pro z chińskiego serwisu społecznościowego Weibo. | Źródło: Weibo

Cena iPhone 12 wyższa niż podawano


Według najnowszych doniesień cena iPhone 12 Mini, czyli najtańszego z nowych smartfonów Apple, wyniesie 699 dolarów. Z końcem czerwca sugerowano, że kształtowała się będzie ona na poziomie 549 dolarów. Smartfony z serii iPhone 12 sprzedawane będą bez ładowarki oraz słuchawek EarPods w zestawie.

Wydajność iPhone 12 daje powody do optymizmu


iPhone 12 Pro Max w AnTuTu poradził sobie znacznie lepiej niż najwydajniejszy iPhone obecnej generacji. Za sprawą układu A14 Bionic udało mu się uzyskać wynik na poziomie 572 333 punktów. iPhone 11 Pro Max w porównaniu wypadł dużo gorzej, legitymując się rezultatem o 47 897 punktów niższym.


iPhone 12 Pro Max vs iPhone 11 Pro Max. Zwycięzca tej rywalizacji jest oczywisty, przynajmniej jeśli chodzi o wydajność. | Źródło: Weibo

Nowości w iPhone 12? LiDAR!


Interesującą innowacją w smartfonach Apple jest LiDAR, umieszczony tuż obok obiektywów trzech głównych aparatów urządzenia. Do czego służy LiDAR w iPhone 12? Poświęciliśmy temu dość obszerny wpis. Przeczytajcie go, warto!

Źródło: Twitter, MacRumors 1, 2, zdj. tyłowe: kadr z filmu z YouTube od MacRumors