Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Flagowe Samsungi i padające baterie. Użytkownicy są sfrustrowani
Poniedziałek, 21 Wrzesień 2020 12:48, Wpisany przez Patryk Korzeniecki
Flagowe Samsungi problemy z baterią
Problem jest irytujący.

Wydaje się, że kupując flagowy smartfon powinniśmy otrzymać sprzęt dopracowany, bez wad i działający poprawnie do ostatniego procenta baterii. Cóż, wygląda na to, że część samsungów ma z ostatnią kwestią problem.

Flagowe smartfony Samsunga wyładowują się za szybko


Najwyższe serie samsungów cierpią na dziwny problem z baterią. Użytkownicy donoszą, że bateria leci w oczach, kiedy wskaźnik baterii wskazuje jeszcze kilka procent. Część z nich informuje, że ich telefony przed padnięciem bardzo szybko wyładowują się nawet od poziomu 15 proc..

Problem zgłaszali posiadacze Samsungów Galaxy S20+, S20 Ultra, Note 20 Ultra a nawet Galaxy S10e i tabletów Galaxy Tab S5e.

Flagowe Samsungi problemy z bateriąWskaźnik baterii przy ostatnich procentach leci na łeb na szyję. / Foto: Unsplash

Co może być przyczyną? Na tę chwilę nie wiadomo. Są jednak podejrzenia, że może to być wina szybkiego ładowania, które zbyt szybko zużywa baterię. Istnieje jednak szansa, że błąd ma naturę programową i można go załatać za pomocą aktualizacji oprogramowania.

Mam nadzieję, że jest to problem systemowy. W innym przypadku może się okazać, że producent będzie zmuszony do przeprowadzenia akcji serwisowej. Jest to jednak najczarniejszy scenariusz.

Samsung wcześniej miał już pewne problemy z bateriami w smartfonach. Przypomnę tu głośną sprawę z wybuchającymi bateriami w Samsungu Galaxy Note 7.
Źródło: SamMobileReddit